Nokia C1, Android ve Windows 10 Mobile İle Çalışabilir!

media 12442

Nokia’nın, merakla beklenen yeni akıllı telefon modeli Nokia C1’in, hem Android hem de Windows 10 Mobile ile çalıştığını gösteren görüntüler yayınlandı.

teknik destek

Bir zamanlar, cep telefonu denilince akıllara gelen tek marka olan Nokia, Apple ile başlayan ve Android ile taçlandırılan yeni nesil akıllı telefon pazarında tutunamamış ve o dönem %80’lerde olan pazar payını kaybederek iflasın eşiğine geldiği anda Microsoft tarafından kelepir fiyattan satın alınmıştı.

Microsoft ile aralarında yapılan anlaşma gereği 2016 yılına kadar kendi markası üzerinden akıllı telefon üretmeyen Nokia, bir süredir akıllı telefon üreteceği söylentileriyle karşı karşıya.

Öyle ki, firmanın CEO’su tarafından yeni bir akıllı telefon modeli üzerinde çalıştığı teyit edilmişti. Son olarak “Nokia’nın İlk Android Telefonu Nokia C1’in Görüntüsü ve Özellikleri Sızdırıldı” başlığıyla yayınladığımız haberimiz de ilginizi çekebilir.

Şimdi internette paylaşılan ve Nokia’nın yeni akıllı telefonu olduğu iddia edilen yeni görüntülerde, Nokia C1‘in hem Android hem de Windows 10 Mobile sürümünün olacağı görülüyor.

Nokia C1 Yeni Görüntü

nokia c1 goruntuSon paylaşılan görüntülere göre daha farklı tasarım olduğu görülen, iddiaya göre Nokia C1 modelinin, 2016 yılının başlarında resmi olarak duyurulması bekleniyor.

Eğer doğru donanımlarla gelip, iki önemli işletim sistemine de destek verirse, Nokia‘nın başarılı olması muhtemel.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın