Nokia Efsanesi Yeni Akıllı Telefonlarla Resmen Geri Dönüyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Bir dönemin efsanesi olan ve cep telefonları ile sevilen Nokia markasının, iPhone ve Android telefonlardan sonra çöküşüne şahit olduk.

Andronova

Bir zamanlar değeri yüz milyar dolarlarla ölçülen Nokia‘nın cep telefonu bölümünü, iflasın eşiğine geldiği dönemde 5.4 milyar dolara satın alan Micrososft, Finlandiyalı şirket ile aralarında yaptıkları anlaşmada, 2016 yılına kadar Nokia markasıyla akıllı telefon üretmesine engel koymuştu.

Nokia bu sebeple akıllı telefon üretemeyerek, bunun yerine Nokia N1 Tablet’ini satışa sunmuş ve büyük başarı ve beğeni kazanmıştı. Herkesin gözü 2016 yılına odaklanmış ve bir çok kişinin Nokia efsanesinin yeniden geri geleceği yorumları internette paylaşılmıştı.

Bu duruma karşılık olarak Nokia’nın CEO’su tarafından yapılan açıklamada, Nokia’nın yeniden akıllı telefon üretmeyeceği net bir şekilde belirtildikten sonra bu söylentilere nokta konulmuştu.

Men are silhouetted against a video screen with an Nokia logo as he poses with an Nokia Lumia 820 and Samsung S4 smartphones in this photo illustration taken in the central Bosnian town of Zenica

Ancak görünüşe göre durum sandığımızdan daha karışık. Nokia‘nın CEO’su Rajeev Suri, Almanya’da yaptığı bir söyleşide, Nokia’nın 2016 yılında tekrar akıllı telefonlar tasarlamaya başlayacağını söyledi.

Bu sayede resmi olarak Nokia efsanesinin geri döneceği doğrulanmış oldu. Büyük ihtimalle Android işletim sistemini kullanacak yeni Nokia akıllı telefonlarını 2016 yılı içerisinde görebiliriz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın