Nokia Lumia 820 internet ayarları

blank

Nokia markasında Lumia 820 internet ayarları, cep telefonu hattına ait internet bağlantısını kullanabilmek için APN ayarları nasıl yapabiliriz ? GSM APN değerleri nelerdir ?

teknik destek

Nokia telefon markası gün geçtikçe eski güzel günlerine dönmeye başladığını söyleyebiliriz. Nokia eski dönemde mobil sektöründe olduğu zirve konumunu tekrardan yakalamak için yeni telefon modelleri ile piyasada yer almaktadır. Hatta son dönemde çıkarmış olduğu gümüş renkli Nokia 6 modelinin yok sattığını söyleyebiliriz. Bu haberimizde ise Nokia Lumia 820 telefonlarda GSM hatlarına ait internet bağlantısının nasıl kullanılacağını anlatacağız.

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom Avea internet ayarları genel adımları aşağıda yer almakta.

Resimlerle anlattığımız Lumia internet ayarları tamamlandıktan sonra telefon yeniden başlatılsın. İnternete bağlanmıyor ise operatörden hizmetin açık olup olmadığını kontrol ettiriniz.

Nokia Lumia 820 APN internet ayarları nasıl yapılır

İlk olarak telefonunuzda yer alan ayarlar seçeneğinin bulunduğu ekrana ulaşmanız gerekmektedir. Bunun için aşağıda yer alan ekranda parmağınızla sol tarafa kaydırınız.  

Nokia Lumia 820 internet ayarları

Yukarıdaki işlemin ardından aşağıdaki ekran karşınıza gelecektir. Bu ekranda APN ayarlarına ulaşabilmek için ilk önce telefonunuzda yer alan ayarlar bölümüne giriniz.

Nokia Lumia internet ayarları

Ayarlar başlığı altında telefonunuzda değişiklik yapacağınız bir çok seçenek bulunmaktadır. Bu seçeneklerden Hücresel + SIM yazısına tıklayınız.

internet ayarları

Karşınıza telefonunuzda yüklü olan APN’ler gelecektir. Bu ekranda eğer kullandığınız hatta ait APN bulunmuyorsa yapmanız gereken sayfanın altında yer alan EKLE yazısına tıklayarak yeni apn ekleme işlemlerini başlatınız.

Nokia Lumia turkcell internet ayarları

Ekle ekranı aşağıdaki gibi bir görünüme sahiptir. Bu ekranda yer alan Bağlantı adı kısmına kullandığınız hattın adı ile birlikte Internet yazınız. Örneğin; Turkcell Internet… Erişim noktası adı bölümüne de internet yazınız. Bu işlemin ardından aşağıda yer alan çek işaretine tıklayarak yapmış olduğunuz ayarları aktif ediniz.

Nokia Lumia vodafone internet ayarları

Bu işlemlerin ardından hattınıza ait internet paketlerini kullanmaya başlayabilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2019, 18:46

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!