Nokia NED Patenti ile Büyük Bir Yenilik Peşinde

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Nokia’nın mobil cihaz bölümünün Microsoft’a satılmasıyla bu alanda Nokia’nın kapatılacağı söylentiler devam ederken Nokia ardı ardına patent haklarını satın aldığı projelere imza atıyor. Geçötiğimiz günlerde katlanılabilir piller ile ilgili aldığı patenetten sonra Nokia şimdi de giyilebilir teknolojilere yönelik gerçekten çok ilginç bir patente imza attı.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Near to Eye Display (NED) adı verilen bu teknoloji akıllı gözlük konusunda çıtayı çok yukarılara taşıyabilecek güçte bir patent. Nokia’nın akıllı gözlüğünde Google Glass’tan farklı olarak 2 cam bulunacak. Gözlüğün göze bakan kısmında bir adet kamera ve diğer tarafa bakan 2.bir kızılötesi kamera olacak. Bu kameralardan göze bakan olanı göz hareketlerini takip ederek duygusal analiz yapacak. Diğer kamera ise el hareketlerini ve çevresel etkenleri kontrol edecek. El hareketlerimiz ile sanal ikonlara tıklayarak sanal menülerin açılmasını sağlanabilecek.

Nokia Gözlük Patent

Patent ile ilgili detaylar şimdilik bu kadar. Bu patentin gerçek bir ürüne dönüp dönmeyeceğini bilemiyoruz ama Apple, Nokia, LG ve HTC’nin giyilebilir teknolojiler konusunda büyük bir uğraş verdiğini şirketilerin CEO’larının ağzından defalarca duyduk. Giyilebilir teknolojiler ile ilgili neler düşünüyorsunuz. Bu tarz gözlükler günlük yaşamda kullanılabilir mi yoksa sadece ticari kullanım için mi uygun. Yorumlarla haberimize destek vermenizi rica ediyoruz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Kaynak: phonearena

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak