Nokia Store, Android Tabanlı Nokia X Serisi için Güncellendi

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Nokia’nın geride bıraktığımız şubat ayında duyurduğu Nokia X telefon serisi temelde Android işletim sistemine sahip olsa da, telefonlarda yer alan arayüz Windows Phone deneyiminde ve ayrıca telefonlarda Google namına bir uygulamaya rastlayamıyoruz. Bu sebeple telefon sahipleri uygulama ihtiyacını Nokia’nın telefonlar için geliştirdiği Nokia Store mağazasından sağlıyor.

Andronova

Mobil dünyasına ait çalışmalarını Microsoft bünyesinde sürdüren Nokia, Android işletim sistemiyle çalışan akıllı telefonları Nokia X, X +, XL’de konumlandırdığı Nokia Store için mini bir güncelleme yayınlandı. 1.5MB boyutundaki güncelleme ufak boyutuna rağmen özellikle arayüzde önemli değişimleri beraberinde getiriyor. Yeni bir arayüz tasarımının benimsendiği uygulama mağazasında, yeni bir düzene yer veriliyor ve içeriklerin bulunmasını daha kolay hale getiren kenar navigasyon çubuğu menüsü mağazaya dahil ediliyor.

Uygulama yükleme ve yüklü uygulamaların güncellenmesi sürecinin daha kolay hale getirildiği uygulama mağazasını artık dilerseniz widget eklentisi olarak ana ekrana ekleyebileceksiniz.

Nokia X, X +, XL cihazlarından birine sahipseniz güncellemeyi yüklemek için cihazınızda yer alan Nokia Store uygulamasını ziyaret etmeniz yeterli. Güncelleme için otomatik olarak yönlendirileceksiniz. Saydıklarımız dışında farklı bir yenilikle karşılaştığınızda lütfen yorumlar kısmından belirtiniz.

gsmarena_001

kaynak: blog.gsmarena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın