Nokia X, Güncellemelerle Microsoft’ta Daha Çok Yaklaşıyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Uzun yıllar boyunca kullanıcıların Nokia‘nın neden Android‘i seçmediği anlamaya çalışmasının ardından, Microsoft‘un satın almasından sonra Nokia X isimli Android modeliyle herkesi şaşırtan Nokia’nın, geç hareket etmesi sebebiyle kısa Android macerasının bittiğine dair haberimizi sizlerle burada paylaşmıştık.

Andronova

Ancak mevcut Nokia X modellerine Android için desteğe devam edeceği bilgisini veren Nokia, Nokia X için yeni bir güncelleme daha yayınladı. Yeni güncellemeyle bazı ek özelliklere kavuşan Nokia X’ler, diğer taraftan bir çok ön yüklü Microsoft servisleriyle donatıldı.

Bunun yanında Nokia X2’de gördüğümüz uygulamalar arası geçişi kolaylaştıran App Switcher ‘ında dahil edildiği yeni güncellemeyle birlikte, bildirim çubuğu açıldıktan sonra app switcher ikonuna basarak uygulamalar arası geçiş yapılabiliyor veya X butonuna basılarak istemediğiniz uygulamalar kapatılabiliyor.

Yeni güncellemeyle birlikte, OneNote, Outlook.com email ve Microsoft’un OneDrive gibi hizmetlerinin ön yüklü olarak geldiği Nokia X’ler, Nokia’nın artık daha çok Microsoft’un bir parçası olduğunu gözler önüne seriyor.

Bunun yanında Nokia Store da güncellendi ve uygulamaların daha kolay bulunması için değişiklikler yapılmış.

Nokia X, Nokia X+ ve Nokia XL için mevcut olan bu güncellemeyi otomatik olarak yapabilmek için bekleyebilir yada telefonunuzdan Ayarlar > Telefon Hakkında > Sistem Güncellemeleri bölümünden güncellemeyi kendiniz kontrol edebilirsiniz.

Ancak asıl sorulması gereken şu ki, kullanıcılar Microsoft’a daha da yaklaşan bu güncellemeyi almak isteyecekler mi?

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.