Nokia’nın Android İşletim Sistemli İlk Telefonu Mart Ayında Tanıtılacak!

Son birkaç haftadır Nokia’nın Android tabanlı ilk telefonu Nokia X ya da Normandy hakkında çok fazla detay gün yüzüne çıktı. Basın görselleri, ekran görüntüleri Evleaks tarafından yayınlanan cihaz aynı zamanda çeşitli kriter testlerinde de görünmüş ve bu sayede Normandy’nin teknik özellikleri hakkında da bilgi sahibi olmuştuk.

Andronova

Nokia’nın Microsoft’a satılması sonrası şu aşamada tanıtılıp tanıtılmayacağı bile tartışılan Android tabanlı telefon gelen haberlere göre mart ayında resmen duyurulacak. Bilgi ise Nokia Hindistan kaynaklarından aktarılıyor. İsminin açıklanmasını istemeyen kıdemli bir Nokia yönetici Android tabanlı telefonun Asha serisi içerisinde yer alacağını ve mart ayında lanse edileceğini bildirdi.

Tek ve çift SIM kart seçenekleri mevcut olan telefonun dilerseniz teknik özelliklerine bir kez daha göz atalım. 4-inç boyutunda 480 x 854p çözünürlüklü ekran, 1GHz frekans hızında çalışan çift çekirdekli Snapdragon 200 işlemci, Adreno 302 grafik birimi, 512MB RAM, 4GB dahili depolama, microSD kart desteği, Android 4.4 Kitkat işletim sistemi, özelleştirilmiş arayüz, 720p video kaydı gerçekleştiren 5MP çözünürlüklü arka kamera ve çift SIM kart desteği.

kaynak: androidsas

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.