Nokia’nın Android Sevdası Bitmiş Değil, ‘Mountain View’ Adlı Prototip Cihazın Üretimine Devam Ediliyor

blank

Geçtiğimiz haftalarda mobil dünyasını yakından ilgilendiren önemli bir satın alım işlemi gerçekleşti. Mobil dünyasının köklü üreticilerinden Nokia, 7.2 milyar dolar karşılığında Microsoft’a satılmıştı. Söz konusu gelişmenin yaşanmasının hemen ardından ise gündemi sarsacak bir iddia New York Times ve The Verge tarafından ortaya atıldı. İddiaya göre Nokia’nın Microsoft ile olan anlaşması bitmek üzere ve şirket Microsoft’a alternatif olarak Android‘i bazı cihazlarında test etmiş.

teknik destek

Görünüşe bakılırsa gelişme iddiadan da öteye giderek gerçek bir duruma dönüştü. Çin’in önde gelen teknoloji sitelerinden CTechnology (daha önce duyurduğu haberlere bakılacak olursa oldukça güvenli bir sicile sahip), resmi Weibo hesabı üzerinden Nokia’nın Pekin ofislerinde Android ile çalışan ve “Mountain View” olarak adlandırılan bir telefonun Ar-Ge çalışmalarını yürüttüğünü duyurdu.

Hatta site, Nokia’nın Foxconn fabrikalarında 10 bin adet prototip cihaz ürettiğini de duyurdu. Üretimde olan telefonun giriş seviyende konumlandırıldığı ve Qualcomm cephesinde üretilen Snapdragon 200 işlemcisinden güç alacağı da gelen bilgiler arasında.

İşin ilginç kısmına geldiğimizde ise; Mountain View hala gelişme sürecinde ve üretimi durmuş değil. Foxconn, tesislerinde hala üretimi seri bir şekilde devam ettiriyor. Pekin merkezli Nokia Ar-Ge birimi ise iddiaya göre proje üzerinde kasım ayına kadar çalışmaya devam edecek, zira Nokia hissedarları kasım ayında yapacağı genel kurulda Microsoft ile yapılan satış anlaşmasını onaylayacak. Bu gelişmeye kadar Android ile çalışan telefonun gelişim süreci devam edecek.

Nokia ve Microsoft arasında bir gerginliğin olduğunu yaşanan tüm bu süreçten anlamak mümkün. Nokia cephesinden Android ile çalışan bir telefon bekleyenler için küçük bir umudun varlığı ise hala devam ediyor.

ilgili>> unwiredview

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!