Nokia’nın Android’li Telefonu Normandy Online Bir Perakende Mağazasında Listelendi, Teknik Özellikler Ortaya Çıktı

Andronova
2 Minimum Okuma

Nokia’nın Android işletim sistemiyle çalışan giriş seviyesi akıllı telefon projesine ait son dönemde birçok gelişme yaşandı. Telefonun çeşitli görselleri yayınlanırken, Benchmark kriter testinde ise bazı teknik özelliklerin gün yüzüne çıktığına şahit olmuştuk. Nokia’nın bir Microsoft şirketi olması ve şirket tarafından Normandy kod adlı Android işletim sistemli telefona ilişkin herhangi bir açıklama yapılmaması projenin rafa kaldırıldığı ihtimalini güçlendiriyordu.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Evleaks’ın telefona ait paylaşımları sürdürmesi ve Normandy adlı telefonun son olarak Vietnam’ın  en büyük online alışveriş sitesi Gioididong.com‘da yayınlanması söz konusu telefonun resmiyet kazacağı ihtimalini ise oldukça güçlendirdi. Telefonun bir alışveriş sitesinde yayınlanması açıkçası modelin artık kısa süre içerisinde duyurulacağı anlamını taşıyor.

Giriş seviyesinde yer alacak telefonun fiyatı henüz netlik kazanmadı ancak teknik özelliklerin tümü açığa çıkmış durumda. Bunlara kısaca değinecek olursak; 4-inç boyutunda 480 x 854p çözünürlüklü ekran, 1GHz frekans hızında çalışan çift çekirdekli Snapdragon 200 işlemci, 512MB RAM, 4GB dahili depolama, microsd kart desteği, Android 4.4 Kitkat işletim sistemi, özelleştirilmiş arayüz, 720p video kaydı gerçekleştiren 5MP çözünürlüklü arka kamera ve çift SIM kart desteği.

Online alışveriş sitesinde telefonun tüm Google hizmelerini destekleyeceği alt bölümde özellikle belirtilmiş. Ancak yine de Nokia cephesinden Android işletim sistemli bir telefonun tanıtıldığını görmek için resmi duyuruyu bekleyeceğiz. Normandy’nin şubat ayında gerçekleşecek MWC 2014’te sahne alması bekleniyor.

Nokia'nın Android'li Telefonu Normandy Online

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

1Nokia'nın Android'li TelefonuNokia Android Telefonu

kaynak: gsmarena

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir