Nokia’nın İlk Android Telefonu Nokia C1’in Görüntüsü ve Özellikleri Sızdırıldı!

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Android işletim sistemini seçmeyerek elinde bulundurduğu cep telefonu pazarını kaybeden ve ardından Microsoft tarafından satın alındıktan sonra, aralarında yapılan sözleşme gereği 2016 yılından önce kendi markası altında akıllı telefon üretmesine engel konulan Nokia, tekrar geri geliyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

İlk olarak Android işletim sistemli Tablet PC’si Nokia N1‘i satışa sunan Nokia’nın, şimdi ilk Android telefonu Nokia C1‘e yönelik görüntü ve özellikler sızdırıldı.

Bu yılın ilk günlerinde de bu konuda “Android’li Yeni Nokia C1’in Özellikleri Sızdırıldı” başlığı altında yaptığımız haberdeki bilgilerin, şimdi doğru olduğu gözüküyor.

nokia-c1-goruntu1

5.0 inç HD ekran, Intel Atom işlemci, 2GB RAM, 8MP arka ve 5MP ön kameraya sahip olacağı söylenen Nokia C1 akıllı telefonun, eğer Android 6.0 Marshmallow yayınlanma zamanından kısa süre sonra Android 6.0 sürümüyle gelirse, ciddi ilgi odağı olabileceğini söylemek mümkün.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir