Nokia’nın Popüler Harita Servisi HERE Alman Otomobil Üreticilerine Satıldı!

Andronova
By Andronova
1 Minimum Okuma

Akıllı telefonlarla günlük hayatımıza giren GPS sistemleri ve birlikte çalışan harita servisleri sayesinde, artık yer bulmak sorun olmaktan çıktı.

Sponsorlu reklam

Google Haritalar, Yandex Haritalar ve Nokia HERE gibi hayatımızı kolaylaştıran bir çok harita servisi, Dünya üzerinde görülmedik, gidilmedik taş bırakmadılar. Otomobiller için de önemli rol oynayan harita uygulamaları, navigasyon özellikleriyle hayatın tadına tat katıyorlar.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu alanda oldukça popüler olan Nokia‘nın harita servisi HERE, aralarında BMW, Audi ve Daimler‘in bulunduğu dev Alman otomobil üreticileri tarafından tam 3 milyar dolara satın alındı.

Sponsorlu reklam

nokia-here-resim

HERE‘ın satışının ardından, Nokia artık elinde bulunan iki işletmesi Nokia Networks ve Nokia Technologies ile yoluna devam edecek.  Ayrıca Nokia’nın 2016 yılı itibariyle tekrar akıllı telefon pazarına gireceği de kesinleşmişti.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bakalım Nokia, tüm bu adımlarla istediği yere gelebilecek mi..

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir