Nokia’nın Yeni Android Telefonu Nokia X2 Resmiyet Kazandı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Nokia, şubat ayında duyurduğu Android tabanlı Nokia X akıllı telefonun devam modeli Nokia X2’yi karşımıza çıkardı. Nokia X’e göre donanım tarafı önemli ölçüde geliştirilen Nokia X2’de daha büyük bir ekran ve daha güçlü bir işlemci bizleri karşılıyor.

4.3-inç büyüklüğünde 800x 480p çözünürlüklü ClearBlack ekranla donatılan akıllı telefonun güç birimini 1.2GHz hızında çalışan Cortex-A7 mimarisine sahip çift çekirdekli Snapdragon 200 işlemcisi oluşturuyor. 1GB RAM’e sahip giriş seviyesi akıllı telefonda 4GB depolama ve 32GB’ye kadar hafıza kart desteği yer alıyor.

Nokia X2’nin batarya kapasite de Nokia X’e oranla 300mAh artırılarak 1.800mAh seviyesine yükseltiliyor. 11,1mm kalınlık ve 150 gram ağırlığında olan Nokia X2’de ayrıca LED flaşlı otofokus özellikli 5MP çözünürlüklü arka kamera, Wi-Fi, Bluetooth bağlantıları ve Skype aramaları için ön kamera yer alıyor.

Nokia X’in tasarım hatların büyük ölçüde devam ettiren Nokia X’de alt bölümde geri butonun yanında bir de ana ekrana dönü butonu da yer alıyor. Temmuz ayında siyah, beyaz, yeşil, turuncu ve sarı renk seçenekleriyle 99€’dan satışa sunulacak Nokia X’in tanıtım videolarına ve basın görsellerine aşağıdan göz atabilirsiniz.

1

Nokia-X2_feat

aW1nX0tleUZlYXR1cmVzTVd0cWFI1

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir