Note 7 İris Göz tanıma sistemi nasıl kullanılır?

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Samsung' un Note 7 telefonunda iri Göz tanıma sisteminin nasıl kullanıldığını görsellerle gösterdik. Bunun dışında Galaxy Note 7 göz tanıma kilidi kurulumu ve ayarları nasıl yapılır anlattık.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
Android göz sensörü Samsung’un amiral gemisi olarak adlandırılan Galaxy Note 7‘de göz tanıma sistemini inceliyoruz. Galaxy Note 7 üzerinden göz tanıma sistemi (İrisler) nasıl kullanılır? detayları haberimizde. 
Galaxy Note 7 göz tanıma nasıl kullanılır? Samsung Galaxy Note 7 cihazınızı göz tanıma sistemi ile daha güvenli bir hale getirebilirsiniz. Göz tanıma tarayıcısı ile telefonun kurulumunu yaparak daha güvenli bir erişim gerçekleştirilebilir. Ancak Göz tanıma sisteminin kuruluma geçmeden önce bazı dikkat etmemiz gereken noktaları sizlerle paylaşalım. Göz tanıma sistemini kurmadan önce dikkat edilmesi gerekenler;

– Göz tanıma sistemini kullanırken 20 cm’den daha yakınken göz tanıma sistemi Ledlerine bakmayın.
– Cihazınıza onaylı olmayan ekran koruyucular takmayın. Led’in kapanmasına neden olabilirler.
– Cihazın kamerasına ve Led’ine dikkat ediniz aşırı darbelere maruz kaldığında çalışmayabilir. 

Galaxy Note 7 göz tanıma sistemi nasıl kullanılır?

1. Note 7 İris göz tanıma aracının kurulumu için öncelikle Uygulamalar>Ayarlar>Kilit ekranı ve güvenlik adımlarını takip ediyoruz. 

Note 7 İris Göz tanıma sistemi nasıl kullanılır?

2. İrisler>Yasal uyarı okuduktan sonra >Tamam>Pin Göz tanıma sistemini kullanmak için bir desen kilidi, Pin yada şişfre belirlemeniz gerekiyor. Biz pin ile devam ediyoruz. İsteyen farklı bir şifreleme de kullanabilir. 

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Note 7 göz tanıma tarayıcısı kullanımı

3. Bir pin girişi yapıyoruz. Daha sonra onaylıyoruz. Daha sonra cihazı yüzünüzden 25-35 cm uzakta tutun. 

Note 7 iris göz tanımlama kullanımı

4. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi ekranda yazılanları yerine getiriniz. Daha sonra tanıtım ekranlarını Atla‘yabilirsiniz. 

Android göz tanıma

5. Aşağıdaki resimlerde gördükleriniz kullanım tanıtımı yazılarıdır. Atla diyerek geçebilirsiniz. 

Samsung Note 7 göz tanıma

6.Tamam>Kaydet adımlarını takip ederek işlemi tamamlayabilirsiniz. 

Note 7 iris göz tanıma kurulumu

Tanımlama bittikten sonra kullanım gerçekleştirebilirsiniz. Gözünüzü tanımadığında, Led’in güneş almadığından emin olunuz. Yada mesafeyi koruyunuz. Led kirlenmiş olabilir temizleyiniz. Hala onaylamıyorsa, Pin ile giriş yaparak yeni bir göz tanımlama kurulumu yapabilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2018, 16:09

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak