Note 7 NFC ve Mobil ödeme nasıl kullanılır?

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Note 7 NFC nasıl etkinleştirilir? Note 7 mobil ödeme nasıl etkinleştirilir? Galaxy Note 7 mobil ödeme nasıl kullanılır? Note 7 NFC nasıl kullanılır?

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Note 7 NFC nasıl etkinleştirilir? Note 7 mobil ödeme nasıl etkinleştirilir? Galaxy Note 7 mobil ödeme nasıl kullanılır? Note 7 NFC nasıl kullanılır? 

Samsung’un amiral gemisi Note 7 üzerinden NFC nasıl etkinleştirilir? Note 7 mobil ödeme nasıl yapılır? gibi sorularınızın cevabı makalemizde. 
 

Galaxy Note 7 Mobil ödeme ve NFC nasıl etkinleştirilir?

Note 7 NFC etkinleştir

NFC bilindiği gibi hızlı haberleşme teknoloji olarak tanımlanır. Yeni nesil kablosuz iletişim teknoloji olarak ta bilinir. Elektronik cihazlar arasındaki yakın mesafeli iletişimi sağlar. Tabi bu işlemi yapabilmesi için bu cihazların NFC teknolojisini destekliyor olması gerekiyor. 

Mobil ödeme ile ilgili de kısa bir bilgi verecek olursak eğer, cep telefonlarınız üzerinden satın almış olduğunuz hizmet veya ürün bedelini, hattınızda bulunan bakiye yada fatura üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde ödeme yöntemidir. 

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Samsung Galaxy Note 7 üzerinden veri alışverişi yada mobil ödeme gibi işlemleri gerçekleştirebilmeniz için telefonunuzun mobil ödeme, NFC teknolojisinin açık olması gerekmektedir. 

NFC teknolojisini kullanabilmeniz için her iki cihazında NFC özelliğinin etkin olması gerekmektedir. NFC’leri etkinleştirdikten sonra telefonlarınızı birbirine yakınlaştırıp temas ettirerek veri transferi gerçekleştirebilirsiniz. 

Note 7 üzerinden NFC etkinleştirmek için aşağıdaki adımları takip ediniz. 

Öncelikle Uygulamalar>Ayarlar>Bağlantılar adımlarını takip ediyoruz. Ardından NFC ve ödeme daha sonra kapalı seçeneğinin sağ tarafındaki butona dokunarak etkinleştiriyoruz. 

Note 7 NFC nasıl kullanılır


Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2017, 09:56

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir