Nubia Z20 ne malı hangi şirketin markası?

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

Akıllı telefon sektöründe yeni markalar yerini almaktadır. Bu markalardan biri olan Nubia markasını ve Nubia Z20 modelini inceleyeceğiz. Nubia fiyatı ve özellikleri nasıl?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Nubia Z20 modelinin hangi donanım özellikleri ile üretileceği, Nubia ne malı olduğunu ve Nubia fiyat aralığının kaç TL veya dolar olacağınız sizlerle paylaşacağız. Türkiye satışı nasıl olur henüz netleşmeyen bir model olduğunu söyleyelim.

Son dönemlerde oldukça merak edilen teknolojik olaylardan birisi de, Nubia Z20 hangi şirketin markası sorusu olmuştur. Çin menşeili bir şirket olan ZTE, Nubia markasının yönetim şirketi konumundadır. Bu popüler telefon modeline ilişkin özellikleri, haberimizin devamında bulabilirsiniz.

Nubia Z20 üretici şirketi

Nubia, Çin menşeili olan ZTE markasının bir alt şirketi olarak akıllı telefon sektöründe yer alıyor. Şimdiye kadar şirketin piyasaya sürdüğü ve popüler hale gelen birçok akıllı telefon modeli bulunuyor. Nubia Z17, Nubia Z17S, Nubia X, Nubia Z11, Nubia M2 ve Nubia Z20 gibi seriler firmanın piyasadaki tanınan akıllı telefon modellerinden birkaçıdır.

Nubia Z20 özellikleri

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Nubia Z20 cihazın özelliklerini inceleyecek olursak;

6.42 inç ekran AMOLED ekran ve Full HD+ ekran çözünürlüğü,

5.1 inç büyüklükteki ikinci bir ekran ve HD+ çözünürlük,

Snapdragon 855 Plus işlemci,

6 GB veya 8 GB RAM,

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

UFS 3.0 teknolojisi,

128 GB veya 512 GB depolama alanı,

4000 mAh batarya,

48 MP Sony IMX 585 arka kamera,

16 MP ve 8 MP telefoto kameralar cihazda bulunan özelliklerden bazılarıdır.

Bütün bu özellikleriyle Nubia Z20, iki ekranlı tasarımıyla dikkat çeken telefon modellerinden birisi olmayı başarmıştır.

Nubia Z20 fiyatı

Nubia Z20 telefonlarında üç farklı renk seçeneği bulunuyor. Cihaz piyasada 497 dolar başlangıç fiyatıyla satıştadır. Türkiye’de ne zaman satışa sunulacağına ilişkin ise net bir bilgi bulunmuyor.

Nubia Z20 ne malı hangi şirketin markası?


Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2019, 17:41

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak