Numara hangi operatöre ait sorgulaması

media 4729

Telefon numarasının hangi operatöre ait olduğunu nasıl öğrenilir diyenler için hazırladığımız yazımızda aynı zamanda imei kaydıyla alakalı yazımızı da önerdik.

Andronova

Sizi arayan numaranın hangi operatöre ait olduğunu merak mı ediyorsunuz ya da internetten hediye TL yükleyeceksiniz ve numaranın hangi operatöre ait olduğunu bilmiyor musunuz? Yükleme yapacağınız hattın sahibine süpriz yapmak istiyorsanız ve operatörün internet sitesinden (online işlemler) eski söyleyişle kontör yüklemek istiyorsanız teker teker denemek yerine numaranın hangi operatörde olduğunu kolayca sorgulayabilirsiniz.

3 Operatörün web sitesinden kredi kartınızla deneme yapmak yerine verdiğimiz web adresinden önce numaranın nerede olduğunu öğrenin. 

Sorgulama hizmeti e-Devlet üzerinden yapılmakta. BTK’ nin bir hizmeti. Sorgulamayı aşağıda verdiğimiz URL’ den yapabilirsiniz.

Telefon numara operatör sorgulaması 

Bilgi için turkiye.gov.tr/btk-numara-tasima numara sorgulamasını deneyebilirsiniz. Bazen yoğunluk bazende çok sık sorgulamalardan dolayı hata mesajı geri dönebiliyor. 

Numara hangi operatöre ait sorgulamasıNumara operatör sorgulama

Verdiğimiz adres numara taşımada kullanılan sorgulama ekranıdır. Bu bölümden hat taşıma taleplerini takip etmek için tercih edilmekte. Aynı zamanda da numaranın bağlı olduğu operatörü öğrenebiliyorsunuz.

İnternet üzerinden imei kaydı için e-Devlet imei kaydı nasıl yapılır haberimize bakmayı düşünür müsünüz?

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın