Nvidia Belgesinde HTC Nexus 9 Gözüktü

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Nvidia, yanlışlıkla HTC Nexus 9 ismini sızdırdı. Nexus ismi firmanın Qualcomm ve Samsung’a karşı açtığı dava dosyasında ortaya çıktı. Tabletin isminin yanında olası piyasaya sürülme tarihi de ortaya çıkmış oldu. Belgeye göre tablet, bu ayın sonuna kadar tanıtılıp yılın üçünçü çeyreğinde satışa sunulacak.

teknik destek

Söz konusu mahkeme belgesi; Nvidia’nın merakla beklenen Tegra K1  işlemcisinin kullanıldığı cihazlardan bahsediyor. Belgeye göre; Acer Chromebook, Lenovo Terminator S9 ( 50 inçlik 4K çözünürlüklü akıllı televizyon) ve Htc tableti Nvidia Tegra K1 işlemcisi kullanacak.  Ayrıca işlemcinin performansı öne çıkarılıp Google’ın Project Tango tabletinde de kullanıldığı belirtilmiş.

Project Tango tableti; etraftaki nesneleri 3 boyutlu olarak anlık algılayabilen ve saniyede çeyrek milyon 3 boyutlu ölçümleme yapabilen bir tablet. Bu belgeye göre Nexus 9’un donanımı daha önce yaptığımız haberde de tabletin sızan donanım özellikleri ile örtüşüyor.

Nvidia’dan sızan bu resmi belge ile tabletin ismi, ekran boyutu, işlemcisi ve tanıtım tarihini öğrenmiş oluyoruz. Diğer teknik özellikleri de beklenen şekilde gelirse geriye sadece fiyat konusu kalıyor. Sizce HTC Nexus 9 alınır mı?

nexus 9

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!