Nvidia RTX nedir?

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Nvidia, ekran kartları için yeni bir teknoloji üzerinde çalışıyor. İş ortağı olarak' ta Microsoft yer alıyor. Şu an için Windows odaklı hazırlanan çalışma RTX' si yani ışın izleme teknolojisini sunacak.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Bu aralar Bitcoin ile ekran kartları tavan yaptı. Son yıllarda ekran kartı (GPU) üreticileri kısa süre de hiç bu kadar para kazandıklarını görmediler. İş böyle olunca önemli markalar bu alana girdi. Geçen yıl Samsung Bitcoin için donanım üreteceğini açıkladı. Düşünün yüksek donanımlı ekran kartları piyasada bulunamaz hale geldi. Bazı GPU üreticileri de bu durum geçici olduğunun ve oyun severleri sıkıntıya sokmayacaklarını açıkladılar. Tabi şu an ekran kartı bulunuyor ama çok ama çok yüksek fiyatlarla satılıyor. Gelelim asıl konumuza Nvidia…

Nvidia, oyun ve bilgisayar dünyasında adını bilmeyen yoktur sanırım. Çok uzun yıllar önce ekran kartları dendiğinde Nvidia en iyiler arasında yer alırdı. Bu aralarda yine çıkardığı güçlü ekran kartlarıyla adından söz ettirmeye devam ediyor.

Ekran kartlarında Nvidia RTX geliyor!

Nvidia RTX ne demek? Nvidia’ dan yeni bir teknoloji geliyor. İçerik oluşturucu ve oyun yapımcılarına özel yeni bir teknoloji için resmi açıklama yaptı. Yakın zamanda yeni ekran kartlarında Nvidia RTX kullanılacak. Yani daha gerçekçi bir görüntü.

Yeni teknoloji ile gerçek zamanlı bir görüntü sunulacak. Işın izleme yani RAY Tracing teknolojisi kullanılacak. Bu yenilik 10 yıllık çalışmanın eseri olduğu belirtildi.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Nvidia, yeni teknoloji için Microsoft’ la işbirliği içinde. Canlı ve daha gerçekçi ışın teknolojisi, gölgeler ve yansımalar için tam bir çözüm sunacak.

Nvidia RTX, sınırları alt üst edecek. Windows kullanıcıları için gerçek zamanlı görüntü kalitesi daha yakın görülüyor.

Nvidia RTX nedir?Nvidia RTX ekran kartı

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir