Nvidia Tegra 4 İşlemcili Cihazlar Bu Çeyrekte Tanıtılabilir

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Nvidia CEO’su Jen-Hsun Huang, şirketin üç aylık kazanç değerlendirmesi toplantısında Tegra 4 işlemcili tabletlerin şu an için geliştirme aşamasında olduğunu belirterek, içerisinde bulunduğumuz çeyrekte cihazların resmi tanıtımlarının beklendiğine dair beyanatlarda bulundu. 4 çekirdekli Tegra 4 işlemcili cihazların yılın ikinci yarısında daha da yoğunluk kazanması bekleniyor.

teknik destek

Huang, işlemcinin ilk aşamada telefonlar yerine giriş seviyesinde konumlandırılan PC’lerde yer bulacağını bildirirken; son dönemde gündemdeki bazı iddialar HP ve Toshiba’nın Tegra 4’e sahip bazı çözümler üzerinde çalıştığını doğruluyor. Halihazırda sadece oyun odaklı Project Shield modelinde yer bulan Tegra 4’ün mayıs-haziran döneminde HP SlateBook 10 x2, HP Slate 21 AIO ve Toshiba AT10LE-A tablet ve bilgisayarlarda yer alması bekleniyor.

Tegra 4 işlemcili ilk telefon ise ZTE cephesinde gelecek. İkili arasında bu noktada geçtiğimiz aylarda resmi bir basın açıklaması yapılmış, ancak telefon için net bir tarih ön görülmemişti. ZTE N988 adlı bir telefona ait görüntüler sızdırılırken, söz konusu telefonun Tegra 4 işlemcili ilk telefon olduğu iddia edilmişti.

Cortex-A15 mimarisinde ve 28nm fabrikasyon sürecinde üretim gösteren 4 çekirdekli ilk işlemci özelliğine sahip Tegra 4, 72 çekirdekli GPU birimini bünyesinde bulunduruyor. Arttırılan pil ve performans gücü de yine işlemcinin öne çıkan detayları arasında gösteriliyor. Nvidia aynı zamanda LTE desteği sunan Tegra 4i birimini de geçtiğimiz aylarda resmi olarak duyurmuştu. 60 GPU çekirdeğine sahip işlemciye entegre edilen i500 LTE modemi yer bulmakta. Tegra 4i işlemcili cihazların ise yılın ikinci yarısında beklendiğinin altını çizelim.

kaynak: PhoneArena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!