NVIDIA, Tegra 4i İşlemcili Referans Telefonu Ortaya Çıkardı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

2014’ün başında orta seviye telefonlarda yer bulması beklenen Tegra 4i işlemcisine dair nihayet somut gelişmeler yaşandı. NVIDIA söz konusu işlemciyi barındıran referans bir telefon ortaya çıkardı. Hangi üretici tarafından oluşturulduğu açıklanmayan ve “brand” olarak isimlendirilen telefonda Tegra 4i işlemcisi bir süredir test ediliyor.

Andronova

Öncelikle telefona dair detayları aktaracak olursak; 7.9mm kalınlık, 4.8-inç boyutunda 720p çözünürlüklü ekran, dört Tegra 4i, 1GB LPDDR2 RAM, 13MP çözünürlüklü kamera ve 8/16/32GB dahili depolama seçenekleri.

4G LTE ve HSPA+ bağlantı seçeneklerini beraberinde getiren Tegra 4i işlemcili “brand” test aşamasında 150 Mbps veri hızına ulaşırken, işlemcinin sahip olduğu LTE bant alternatifleri Kuzey Amerika, Avrupa ve diğer bölgeler için uygunluk gösteriyor.

Tegra 4i’ye sahip orta sınıf telefonların 300-400 dolar seviyesinden satışa sunulması bekleniyor. Bu da Tegra 4i işlemcili telefonların amiral gemi modellerinden en az 200 dolar daha ucuz olacağı anlamına geliyor.

NVIDIA’nın Tegra 4 lansmanından sonra resmi duyurusunu gerçekleştirdiği Tegra 4i, LTE desteğinin yanı sıra GPU performansı ile dikkat çekiyor. Cortex-A9 mimarisine sahip işlemcide 60 adet hızlandırılmış GPU çekirdeği yer alıyor. 28nm fabrikasyon sürecinde üretim gösteren işlemci 2.3GHz işlemci hızına ulaşabiliyor. HDR video ve 2GB’a kadar LPDDR3 RAM desteğinin yanı sıra işlemci pil dostu bir performans vaat ediyor.

media 16847media 16849

kaynak: PhoneArena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın