NVIDIA Tegra Note 7 için Android 4.3 Güncellemesi Yayınlandı!

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

NVIDIA büyük umutlarla tanıtımı gerçekleştirdiği ancak mobil dünyasında yaygın şekilde kullanıma sokamadığı Cortex-A15 mimarisine sahip dört çekirdekli ilk işlemci Tegra 4‘ü eylül ayı içerisinde duyurduğu Tegra Note 7 tablet modelinde kullanarak deyim yerindeyse tam bir performans canavarı oluşturmuştu. Üstelik tabletin199$’lık bütçe dostu fiyatı da dikkate alındığında cihazın milyonlar satması içten bile değil. Ancak cihazın şu ana kadar kayda değer satışlar elde edememesinin temel nedeni henüz dünya genelinde satışa sunulamaması.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Tabletteki performans en iyi şekilde yararlanmak için Tegra Note 7’yi saf Android ile tüketicilere sunan NVIDIA, cihaz için Android 4.3 güncellemesini başladığını resmen duyurdu. Güncelleme kapsamında tabletin kamera performansı geliştirildi ve HDR çekimlerde gecikme daha makul seviyelere çekildi.

Sol el kullananlar için kalem desteği, DirectStylus geliştirmeleri, uygulamaların SD karta taşınması, video stabilizasyonu ve genel bir performans artışı Android 4.3 kapsamında yer alan diğer yenilikler oldu.

NVIDIA’nın süper güçlü tabletinin teknik özelliklerini hatırlayacak olursak; Cortex-A15 yapısına sahip dört çekirdekli Tegra 4 işlemci ve 72 GPU çekirdeğinden oluşan NVIDIA GeForce grafik yongası, 7-inç boyutunda HD (1200 x 800p) çözünürlüklü IPS LCD ekran, 5MP çözünürlüklü ana kamera, VGA ön kamera, 16GB dahili depolama, 32GB’ye kadar microSD kart desteği, HD Ses deneyimi yaşatan Stereo hoparlörler, PureAudio ile en geniş ses frekans aralığı, Mikro HDMI konnektör, Stylus kalem ile doğal yazı oluşturma ve dahili uygulamalar, Chimera adlı özel fotoğraf işleme uygulaması ve iOS tarafında oldukça popüler olan Camera Awesome uygulaması.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

kaynak: androidandme

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak