Ölen birinin Twitter hesabını kapatma

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Ölen kişinin Twitter hesabını kapatma başvurusu için Twitter hesap kapatma linki ve hesap silme talebini belirteceğimiz adresi kullanarak yardım talep ediniz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Bir kullanıcının vefat etmesi durumunda aile bireyler veya yakınları tarafından vefat eden kişinin hesabını kaparmak için başvuru yapabilirler. Tabi gerekli şartları taşınması gerekiyor.

Twitter ölen kişinin hesabı nasıl kapattırılır? Ölen kişinin hesabı kapatılması için başvuruyu yapan kişi anne, baba, kardeş veya yasal varisi olması gerekiyor. Bu şartlara sahip olan kişi aşağıdaki formu doldurup başvuru yapabilir. Daha sonra Twitter verilen mail adresine dönüş yapacaklar.

Ölen kişinin Twitter hesabını kapatmak için başvuru yapacak kişi birinci dereceden yakını değil ise ve kişinin adına yasal olarak işlem yapabilecek bir resmi yazıya sahip değilse Twitter olumsuz geri dönüş yapacaktır.

Ölen kişinin Twitter hesabını kapatma

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
  • Twitter hesap kapatma işlem adresi help.twitter.com/forms/privacy girip üçüncü seçenekle devam edin
  • Formda ölen Twitter kullanıcısı seçeneği seçilecek  
  • Kapatılacak kullanıcı Twitter adı    
  • Twitter hesap sahibi tam ad ve soyadı      
  • Ek olarak bilgi bölümüne talebi yazınız    
  • Hesap kapatma talebinde bulunan kişinin bilgileri 

Ölen birinin Twitter hesabını kapatmaÖlen kişinin Twitter hesabını kapatmaTwitter hesap kapatma linki

Olumsuz dönüş yapıldıysa nedeni büyük ihtimal yakınlık derecesi. İşlem yapmak için yasal bir belgeyle başvurunuz. Sorularınızı yazarken yaptığınız işlemleri de yazınız.


Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2019, 00:27

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.