OmniROM İndirme Sayıları Açıklandı

Andronova

OmniROM İndirme Sayıları Açıklandı, Geliştirici Ekip Güvenlik Önlemlerine Yoğunlaşacak!

Android dünyasının çiçeği burnunda yazılım geliştirme ekibi OmniROM, ROM geliştirme çalışmalarına ekim ayı içerisinde başladığını duyurmuştu. Yazılım ekibi resmi site üzerinde 2013’e dair bir değerlendirme yazısını yayınlarken, söz konusu ROM’ların indirilme sayılarına da açıklık getirdi.  Android 4.4 üzerine inşa edilen ROM’larda gecelik sürümler 30’dan fazla güncelleme alırken, yazılım ekibi 90 kişiyi aşarak önemli bir kilometre taşını geride bırakmayı başardı.

OmniROM resmi yazılım indirme sayfası kısa süre içerisinde 650.000 tekil ziyaretçi sayısına ulaşmayı başardı. ROM’lar CyanogenMOD‘da olduğu gibi en fazla Samsung telefonlar için indirildi. Yayınlanan listenin zirvesinde Galaxy S III yer alırken, telefon için 812.912 defa Android 4.4 tabanlı OmniROM indirilmişti. İkinci sırada 727.164 indirme ile birinci nesil Galaxy Note yer alırken, üçüncü sırada ise 560.468 indirme ile Galaxy Note 2‘yi görüyoruz. Nexus 4, Galaxy S II I9100G, Find 5 ve Galaxy S II şeklinde devam eden listeye alt bölümden göz atabilirsiniz.

Geliştirici ekip ayrıca önümüzdeki dönem yayınlayacağı yazılımlarda yer vereceği bazı yeniliklere de değindi. OmniROM yakın zamanda ROM’lara “eşsiz gizlilik ve güvenlik özellikleri” getirecek. CyanogenMod ROM’larda Privacy Guard isimli uygulamada kişisel verilere erişilmesini engelleyebilen bir koruma bulunuyor. Her uygulamanın detaylarından bu koruma modu etkinleştirilebiliyor ve yine kullanıcının isteğine bağlı pasif hale getirilebiliyor.OmniROM’un eşsiz gizlilik ifadesinden daha ileri seviyede bir korumanın yazılımlarda yer alacağını anlayabiliriz.

Geliştirici ekip ayrıca önümüzdeki dönem desteklediği cihaz sayısını artıracak ve kullanıcı arayüzü geliştirmelerine daha fazla yer verecek.

omnirom-nightlies-downloads-2013

kaynak: omnirom.org

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir