Önce hediye internet mi gider yoksa paket mi?

Andronova
By Andronova
3 Minimum Okuma

Önce hediye interneti kullanma istiyorum diyen kullanıcı için bir açıklama hazırladık. Tarifedeki bedava önce hediye internet mi kullanılır yoksa paketten mi gider?

Sponsorlu reklam

Hediye internet geldi ve internet paketim var. Acaba hangisi önce kullanılabilir diye büyük ihtimal çok soran kişi oluyordur. Malum çoğu kullanıcı artık hiç bir şirkete güvenmiyor. Zamanında olmuş şeylerden dolayı acaba her zaman akıllarda olur. Hatta bir zamanlar hediye internet geldiğinde bir operatörde çok sayıda kullanıcıyı rahatsız eden bir sistem vardi. Önce mevcut paketten gidiyordu ve sonra hediyeden. Tabi bu belki kastılı belki sistemden kaynaklı bir sıkıntıydı. Ama evet böyle bir şey yaşanmıştı.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu durum sadece internetle sınırlı değil. Hediye dakika içinde geçerliydi. Şimdilerde ise önce bedava gelenler kullanılıyor ve sonra paket devreye giriyor. Tabi bazılarında kasden mi yoksa yine sistem böyle mi diye bilemiyorum hediye verilen 8GB Eba TV için arama yoluyla sorgulamada ne için verildiği ve hangi alanda kullanıldığı söylenmiyor. Müşteri temsilcisiyle görüşüldüğünde ise farklı kanallarımız var ve onlardan sorgulayabilirsiniz cevabını aldık.

Sponsorlu reklam

Çoğu kullanıcı arayarak hattındaki kalan paket bilgisini öğreniyor. Yani yinede her şeye rağmen deneyerek kullanıma başlayınız.

Önce hediye interneti kullanma 

Bunun için bir şey yapmanız gerekmiyor. Hatta tanındığının mesajı geldiğinden itibaren kullanılabilir. Bazen paket satın alıyorsunuz ve sistemdeki yoğunluk veya başka sebeplerden dolayı hatta yüklenmiyor ve kullanıcı bu şekilde kullanıma devam ederek hattaki TL’ nin bitmesine neden oluyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Kullanım mesajı gelmediği durumlarda operatörün arama ile sorgulama hizmeti ve online işlemlere girerek tanımlı haklarınızı kontrol ediniz.

Paketiniz veya hediye var ama kullanamıyorsanız öncelikle;

  • Kontrol edeceğiniz hatta yeterli bir bakiye var mı diye bakmanız
  • Hatta bir kısıtlama olabilir
  • İnternet veya diğer ayarların yanlış yapılandırılması
  • Sistemde askıda kalmış olabilir
  • Cihazda bir sıkıntı görülebilir

Yinede çağrı merkezinin aranmasını öneriyoruz.

Ücretsiz internet kullanımı veya dakika

Bazılarında şartla bedava kullanım sunulabiliyor. Örnek bir ücretli yapılacak arama ile ücretsiz dakikaları kullanabilirsiniz gibi. Bu da eskiden çok sık görülen bir durumdu. Şimdilerde pek duymadık ama olabilir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

İnternet kullanımda verilen hediye kampanyasının hangi yönlerde kullanıma sahip olduğuna kesinlikle bakınız. Örnek Turkcell TV Plus+, Fizy, Bip, Kitaplık, Dergi ve sosyal ağlarda kullanılabilir gibi şartların olduğunu belirtelim. Tamamen sınırsız yönde kullanımlar yılda belki 2 ya da 3 kez verilebilir.

Önce hediye internet mi gider yoksa paket mi?


Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2020, 18:08

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak