One Max ve One mini için Android 4.4 KitKat Güncellemesi Başladı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Kasım ayında yayınlanan Android 4.4 KitKat sonrası resmi bir açıklama yayınlayan HTC, One kullanıcılarına doksan gün içerisinde güncelleme dağıtımına başlayacağı vaadinde bulunmuştu. Tayvanlı üretici söz verdiği gibi güncelleme dağıtımı ocak ayı içerisinde gerçekleştirdi. HTC 2013 yılının bir başka amiral gemisi modeli Butterfly S için de yine geçtiğimiz günlerde en güncel Android güncellemesini yayınlamıştı.

Güncellemeden nasiplenen yeni telefonlar ise One mini ve One Max oldu.  One mini için 3.10.401.6 yazılım numarasına sahip güncellemenin İtalya’da birçok kullanıcıya ulaştığı rapor ediliyor. Söz konusu güncellemeye ilişkin İngiliz taşıyıcılar da açıklama yayınlayarak dağıtıma kısa süre içerisinde başlayacaklarını bildirdi. One mini için Android 4.4’ün gün içerisinde birçok Avrupa ülkesinde başlaması bekleniyor.

Halihazırda Android 4.3 ve Sense 5.5 yazılımlarına sahip olan HTC’nin 5.9-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü dev telefonu One Max için de Android 4.4.2 KitKat yazılımı dağıtıma sunuldu. FOTA (şebeke) üzerinden dağıtımı sağlanan güncellemenin önümüzdeki günlerde tüm telefon sahiplerine ulaşacağı ifade ediliyor.

Güncellemenin getirdiği yeniliklere değinecek olursak; simgelerin tamamen beyaz renge bürünmesi, verimli RAM kullanımı, daha gelişmiş bir çoklu görev yöneticisi, kablosuz yazıcı desteği, güvenlik gelişmeleri, Sense 5.5 kullanıcı arayüzünde gelişmeler, daha fazla medya etkileşimi için yeni Bluetooth profil desteği, Sense TV gelişmeleri ve daha gelişmiş BlinkFeed ana ekran uygulaması.

unnamed-225x400

kaynak: tuttoandroid, phonearena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir