One mini 2 Resmiyet Kazandı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

HTC’yi mini kategorisinde başka bir ifadeyle orta segmentte temsil edecek One mini 2 resmiyet kazandı. İkinci nesil mini modelde One M8 tasarımına yer verildiği görülüyor. 4.5-inç büyüklüğünde HD çözünürlüklü Gorilla Glass 3 ile dayanıklı hale getirilen Super LCD 2 ekran kullanılıyor. One mini 2’nin güç birimini 1.2GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdrgon 400 işlemcisi oluşturuyor. Cortex A7 mimarili işlemci beraberinde Adreno 305 grafik birimini getiriyor.

Android 4.4.2 KitKat işletim sistemiyle çalışan One mini 2’nin yazılım tarafını Sense 6.0 ve BlinkFeed ana ekran uygulaması oluşturuyor. Telefonda her ne kadar Sense 6.0 kullanılıyor olsa da, M8’de yer alan bazı yazılımsal özelliklerden yoksun olduğu bildiriliyor. Bu konuya yazının sonunda değineceğiz.

One mini 2’nin bellek tarafını 1GB RAM, 16GB depolama ve 128GB’ye kadar microSD kart desteği oluşturuyor. Telefon arka bölümünde f/2.2 diyafram aralığına sahip BSI sensörülü 13MP arka kamera, ön bölümde ise Full HD video kaydı gerçekleştiren 5MP kamera yer alıyor. One mini 2’nin pili ise 2.110mAh kapasiteye sahip.

İlk aşamada gri, gümüş ve altın renk seçenekleri sunan telefon haziran ayı içerisinde raflarda olacak. One mini 2’nin fiyatı Avrupa’da başlayan ön sipariş süreciyle netlik kazandı. Almanya’da ön siparişte olan telefon için 470€’luk bir fiyatı gözden çıkarmak gerekiyor.

1

HTC’nin One mini 2’de düşük bir donanıma (M8’e göre) yer vermesi olağan karşılanabilir, ancak @evleaks’e göre düşük donanım yanında Sense 6.0’da yer alan kimi yenilikler de One mini 2’de yer bulmayacak. Çift kameranın One mini 2’de yer almayacağı zaten beklenen bir gelişmeydi. HTC’nin muhtemelen tedarik sıkıntıları ya da bu özelliğin sadece One M8’e özel kalması gibi nedenlerden olsa gerek söz konusu donanım özelliğine One mini 2’de yer almadı.

Popüler bilgi kaynağına göre One M8’de yer alan Sense 6.0’ın beraberinde getirdiği yazılımsal özelliklerin bir bölümü One mini 2’de yer almayacak. Bu özellikler; HTC Zoe, fitnes takip uygulaması Fitbit ve 360 derece panoramik fotoğraf çekimi olacak. HTC ayrıca One M8’i özel kılan özelliklerden biri olan çift dokunarak telefonu uyandırma ve diğer hareket kontrolleri de mini cihazda yer almayacak.

HTC Zoe halihazırda Google Play’de yer almaktadır. Yeni Zoe’nin One mini 2 ile uyumlu olup olmadığını bekleyip göreceğiz. Bunun yanında Fitbit fitness takip uygulaması da yine Google Play’den temin edilebilir. 360 derece panoramik fotoğraf çekim özelliği ise üçüncü parti uygulamalardan sağlanabilir.  Hareket Kontrol özelliği, Sense 6.0 güncellemesinde One Max ve One  M7’ye de sunulmadı. HTC anlaşılan bu özelliğin bir süre daha One M8’e özel kalmasını istiyor.

23

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir