One S Kullanıcıları Android 4.2.2 ve Sense 5 Güncellemesi için HTC’ye Dilekçe Gönderiyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

HTC One lansmanında Android 4.2 ve Sense 5 güncellemesi alacağı HTC yetkililerince açıklanan One S için geçtiğimiz günlerde HTC Fransa tarafından yapılan açıklama, kullanıcılar cephesinde deyim yerindeyse şok etkisi yarattı. Şirket, One S’in mevcut Android ve Sense sürümünde kalmaya devam edeceğini bildirmesi, söz verilmesine rağmen Android 4.2.2 ve Sense 5 güncellemesinin iptali anlamına geliyordu.

teknik destek

Geçtiğimiz yıl Mobil Dünya Kongresi’nde resmiyet kazanan ve Android platformunda 18. ayını dolduran telefonun güncelleme kapsamında çıkarılması birçok kesimin tepkisini çekerken, One S’ten bir yıl önce tanıtılan Galaxy S2 ise hala güncelleme almaya devam ediyor. HTC, güncellemenin sunulmayacak olmasına herhangi bir gerekçe göstermiş değil. Bunun yanı sıra telefona yüklenen Android 4.2.2 tabanlı özel ROM’lar ise bugün bakıldığında oldukça stabil çalışıyor. Tayvanlı üretici eski cihazına güncelleme desteğini kesip, kullanıcıları yeni modellere yönlendirmek istese de uzun bir süre eleştirilerin hedefinde olacaktır.

Duruma bir hayli tepkili olan One S kullanıcılar seslerini duyurmak için HTC’yi dilekçe yağmuruna tuttu. Kullanıcıların ortak hareket edip oluşturdukları dilekçeler şirkete gönderilirken, dilekçelerin halihazırda 1.000’e ulaştığı bildirildi.

Söz konusu dilekçede; kullanıcılar telefonun henüz 18 aylık olduğunu vurgularken, çift çekirdekli Galaxy S3 modeli ve hatta daha düşük donanıma sahip Galaxy Ace 3’ün bile Android 4.2.2 ile çalışacağını altı çizilmiş.  Dilekçenin sonunda ise HTC’nin One S için güncelleme politikasını bir kez daha gözden geçirmesi için çağrı yapılıyor. Sizde One S kullanıcısı iseniz aşağıdaki İngilizce yazılmış dilekçe metnini HTC’ye gönderebilirsiniz. Bu tür kitlesel bir hareket mutlaka HTC’nin dikkatini çekecektir.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!