One X İçin Resmi Güncelleme Desteği Buraya Kadarmış!

media 15824

HTC ile yakın ilişiler içerisinde olan ve neredeyse tüm HTC cihazlar için yazılımlar geliştiren LlabTooFeR Twitter hesabı üzerinden güncellemeye ilişkin bilgiler aktarmaya devam ediyor. Kısa süre önce HTC One, One mini ve One Max için Android 4.4.2 güncellemesinin ocak-şubat döneminde başlayacağını bildiren popüler yazılımcı, One X kullanıcılarını ise üzecek bir gelişmeye değindi.

Andronova

Son olarak Android 4.2.2 ve Sense 5 güncellemesine resmi olarak kavuşan HTC’nin 2012 yılı üst sınıf telefonu One X bundan sonraki süreçte resmi olarak güncelleme desteği alamayacak. Telefon halihazırda zaten Android ekosisteminde 18 ayını doldurdu, ancak güncelleme desteğinin kesilmesinin ardında yatan asıl sebep ise One X’e güç veren Tegra 3‘ün sürücülerinin artık NVIDIA tarafından geliştirilmiyor olmasıdır.

HTC tarafında konuya ilişkin herhangi bir açıklama henüz yapılmadı ancak One S‘te olduğu gibi Tayvanlı üretici konuya açıklık getirecektir. One S’te de hatırlanacağı üzere benzer bir süreç yaşanmış ve Qualcomm’un Snapdragon S3 sürücülerini artık güncellemeyecek olması sebebiyle One S kullanıcılar Android 4.2 güncellemesine de kavuşamamıştı.

Android 4.3 ve Sense 5 sonrası versiyonları One X kullanıcılar artık geliştiricilerin hazırlamakta olduğu yazılımlar eşliğinde tecrübe edebilecek. One X+ modelinde ise Tegra 3 daha gelişmiş sürümü olan Tegra 3 AP37 çözümü kullanılıyor. NVIDIA’nın bu sürüm için sürücü güncellemesi yapıp yapmayacağı ise henüz bilinmiyor.

kaynak: phonearena,  LlabTooFer @

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın