OnePlus 6 dayanıklılık testi çıktı

media 7323

Çin markalı telefon modellerinden biri olan OnePlus 6 modelinin dayanıklık testi internette yayınlandı. Peki ortaya nasıl bir sonuç çıktı dersiniz. Hadi birlikte bu yeni dayanıklık testini inceleyelim.

Andronova

Mobil sektörü artık bir çok markayı bünyesinde barındırmaktadır. Eski dönemlerde olduğu gibi bu sektörden bir kaç bilindik markanın tekelinde bulunmamaktadır. Rekabet daha iyi telefon modellerinin kullanıcılar ile buluşmasını sağladı. İşte o markalardan biride OnePlus firmasıdır.

Firmanın son çıkardığı telefon modeli özellikle orta asya ülkelerinde başta Çin olmak üzere ciddi rakamlarda satışı yapıldı. Şimdi bu modelin dayanaklılık testini aşağıdaki başlığımız altında sizlerle paylaşacağız.

OnePlus 6 ne kadar dayanıklı

OnePlus 6 modeli telefon takipçileri tarafından bir zamandan beridir merakla beklenilmektedir. Bir çok cihaza dayanıklılık testi uygulayan popüler JerryRigEverything kanalı bu seferde OnePlus 6 modeline dayanıklılık testi uyguladı. Peki test sonucunda OnePlus 6 ne kadar dayanıklı çıkabildi ?

OnePlus 6 dayanıklılık testi çıktı

Ünlü test kanalı her zaman yaptığı gibi ilk olarak OnePlus 6 modeline ekran çizilme testini uyguladı. OnePlus 6 modeli ekran teknolojisi olarak Gorilla Glass teknolojisini kullanmaktadır. Bu ekran diğer bilindik bir çok marka tarafından kullanılmaktadır. Daha önceki telefon modellerine uygulanan çizilme testlerinde bu ekran beşinci seviyeye kadar dayanıklılık göstermişti. OnePlus 6 modeli de aynı seviyeye kadar dayanıklılık göstermesine rağmen diğer modellerde olduğu gibi altıncı ve yedinci seviyeden sonra çizilmeye başladı.

Telefon modelinin ana çerçevesi alüminyum maddesinden yapılmış. Bu çerçeveye yapılan maket bıçaklı teste ise hemen çizildiği görünmektedir. Kasa olarak çiziklere çok da dirençli olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Ayrıca ses kontrol tuşları ve güç tuşu da alüminyum malzemeden yapıldığı için maket  bıçağına çok direnç gösteremeden hemen soyulmaya başladılar.

Fazla sözü uzatmadan sizleri video ile baş başa bırakıyorum.


Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018, 03:07

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın