OnePlus, Cyanogen’siz Kendine Ait ilk Android Sürümünü Duyurdu!

Micromax ile Cyanogen arasında imzalanan Hindistan’da tek yetkili kullanım sözleşmesinin ardından, yaşanan dava, yasaklama süreçlerinin ardından Cyanogen ile araları bozulan akıllı telefon üreticisi OnePlus, CyanogenMOD alt yapısı olmadan, kendi Android sürümünü geliştirdiğini duyurdu.

Andronova

OnePlus One için uyumlu olan AOSP Lollipop sürümü olan ve neredeyse Google’ın yayınladığı stok/orijinal Android’e benzeyen sürüm, bir çok açıdan kullanıcıları memnun edeceğe benziyor.

OnaPlus, yazılımın henüz Alfa sürümünde olduğunu ve kısa süre içerisinde tamamlanıp, cihazlarına yükleneceğini belirtti.

OnePlus One’ın halen CyanogenMod kullandığını, ancak yeni güncellemeleri almayacağını da göz önünde bulundurursak, AOSP sürümü kullanıp ileriye yönelik yasaklama veya güncelleme problemini de ortadan kaldıracak bu adımın doğru olduğunu söyleyebiliriz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.