Cyanogen’in Hindistanlı Üretici Micromax

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

OnePlus One, Cyanogen‘in Hindistanlı Üretici Micromax İle Anlaşması Üzere Cyanogen’i Bırakıyor!

Andronova

OnePlus, son aylarda bir çok kullanıcının ilgisini çeken, özellikleri ve fiyatıyla rakiplerinin üst düzey ürünlerine karşı harika bir alternatif sunan önemli bir firma. OnePlus One modelinin bir diğer önemli özelliği ise CyanogenMod kullanmasıydı!

Cyanogen’in Hindistanlı Üretici Micromax

Önümüzdeki hafta Hindistan’da satışına başlanacak OnePlus One, Cyanogen A.Ş.‘nin Hindistanlı üretici Micromax ile anlaşarak Micromax Yu akıllı telefonlarında CyanogenMod’un kullanımına yönelik tek yetkili kullanım anlaşması yapmasına karşılık olarak, gerek Hindistan gerek ise tüm Dünya’da yapılacak OnePlus One modellerinde CyanogenMod’un kullanılmayacağını ve OnePlus’ın CyanogenMod haricinde yedek planının olduğunu duyurdu.

Herkes tarafından şaşkınlıkla karşılanan bu duruma karşısında OnePlus, geçtiğimiz yıl içerisinde şirketi içinde kendi Android ekibini oluşturduklarını ve geleceğe yönelik OnePlus yazılım çözümlerini geliştirdiklerini belirtti. Şuanda OnePlus One‘da mükemmel çalışan yazılım, Android 5.0 Lollipop versiyonu altında, Google’ın Materyal tasarım arayüzüyle çalışıyor.

İlk özel versiyon Android 5.0‘lı OnePlus One‘lar Aralık ayında Hindistanlı kullanıcılarla buluşacak. OnePlus firması diğer üretim hazırlığının Şubat ayında tamamlanacağını belirtiyor.

OnePlus görünüşe göre zor bir dönemden geçiyor, ancak Motorola’nın Android işletim sistemi özelleştirme yolunu takip ederek ciddi başarıya imza atacağa benziyor.

(GÜNCELLEME 29.11.2014): OnePlus’ın resmi sitesinde yapılan açıklamada, CyanogenMOD’un Hindistandaki cihazlarda kullanımına devam edileceği, ancak güncelleme desteğinin verilmeyeceği bilgisi verildi. Cyanogen ile yapılan anlaşmanın, diğer ülkelerde geçerliliğini koruduğu bildirildi.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.