OnePlus One’ın Kaynak Kodları Şimdi İndirilebilir

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Yılın ilk yarısında dikkat çeken akıllı telefonlardan biri de OnePlus One oldu. Yazılım tarafını Cyanogen A.Ş.’nin, üretim aşamasını ise Oppo’dan ayrılan yöneticilerin kurduğu Çinli OnePlus firmasının üstlendiği OnePlus One isimli akıllı telefon modeli, sahip olduğu donanım özellikleri itibariyle yılın ilk yarısında tanıtılan amiral gemisi modellere kafa tutmayı başarıyor. Üstelik bu üstün özellikli akıllı telefon diğer modellerle kıyaslandığında neredeyse yarı fiyatına satılıyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

16GB versiyonu 300 dolar, 64GB seçeneği ise  350 dolardan satışa sunulan akıllı telefonu benzersiz yapan özelliklerinden biri de CyanogenMod 11S yazılımına sahip olmasıdır. Mevcut CyanogenMod ROM’lardan özelleştirme noktasında farklılıklar sunan CM11S yazılımında özellikle tema motoru dikkat çeken işlevlerin başında geliyor. Yakında Google Play’de yer alacak geniş ölçekli tema motoru sadece CyanogenMod tabanlı yazılımlarda çalışabilecek.

Android‘in açık kaynak kodlarını ilk günden beri kullanan Cyanogen A.Ş. bu defa kendi oluşturduğu CyanogenMod 11S yazılımının kaynak kodlarını yayınladı ve OnePlus One’da yer alan yazılımın diğer Android tabanlı cihazlara uyarlanmasının önünü açtı. Bundan sonraki süreçte AOSP ya da CyanogenMod tabanlı telefonlarda OnePlus One’on uyarlanmış orijinal yazılımını görebiliriz.

ROM yazma konusuna ilginiz varsa yayınlanan kaynak kodları CyanogenMod’un Github sayfasında indirebilirsiniz.

Son bir not ekleyecek olursak; OnePlus, akıllı telefon için herhangi bir pazarlama ya da reklam süreci başlatmış değil. Şirket, telefonu perakende ortaklarıyla çalışmak yerini  şimdilik sadece davetiye yöntemiyle satışa sunuyor. Anlayacağınız bütçe dostu ve üstün özellikli akıllı telefonu satın almak için bir davetiyeye ihtiyacınız var. Söz konusu davetiye de sadece telefonu daha önce satın alanlardan temin edilebiliyor. 2.5GHz Qualcomm Snapdragon 801 işlemci, Full çözünürlüklü 5.5 inç ekran, 4K video kaydı yapan 13MP arka kamera, 3.100mAh pil ve 3GB RAM OnePlus One’da öne çıkan özellikler.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

kaynak: androidcentral

ETİKETLİ: ,
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak