Önümüzdeki Haftalarda Dağıtımı Gerçekleşecek Sense 5.5 Kullanıcı Arayüzü Hangi HTC Telefonlara Sunulacak?

blank

Geçtiğimiz günlerde 5.9-inç boyutunda Super LCD3 ekran, dört çekirdekli Snapdragon 600 işlemci, microSD kart ve 3.300mAh kapasiteli pille donattığı One Max adlı akıllı telefon ile büyük ekranlı telefonlar kategorisine dahil olan HTC, telefonda yazılım tarafında ise Android 4.3 ve Sense 5.5 kullanıcı arayüzüne yer verdi.

Sense 5.5’te radikal yeniliklerden ziyade güncelleme ve düzeltmeler sunan HTC’nin yeni sürümde sunduğu en önemli yenilik canlı ana ekran olarak isimlendirilen BlinkFeed’in kullanıcı isteğine bağlı olarak aktif/pasif duruma getirilmesi oldu. BlinkFeed’te Instagram ve Google+ entegrasyonun yanında kullanıcılar uygulamaya  RSS beslemelerini de ekleyebilecek.

Tayvanlı üretici Sense 5’te ayrıca hızlı ayalar menüsünü daha özelleştirilebilir hale getirirken, bu bölümdeki kısa yollara “rahatsız etme” seçeneğini de ekliyor. Zoe uygulamasının kamera ekranına taşınması, çift çekim modu, HTC Zoe’ye telefonda yer alan bir şarkıyı ekleme ve klavye geliştirmeleri Sense 5.5’te yer alan diğer yenilikler oldu.

Sense 5.5’te yer bulan yeniliklere kısaca değindikten sonra HTC’nin söz konusu güncellemeyi hangi telefonlara sunacağına ilişkin değerlendirmelere geçelim. One Max’in resmiyet kazanması sonrası HTC kullanıcılarının merakla beklediği gelişme yanıtını bulmaya başladı.

HTC ile yakın ilişkiler içerisinde olan ve HTC telefonlar için birçok özel ROM’un altına imza atan @LlabTooFer, Sense 5.5 güncellemesinin HTC One, One mini, Butterfly (Droid DNA) ve Butterfly S modellerine sunulacağını Twitter hesabı üzerinden doğruladı. 2012 yılı amiral gemi modelleri One X ve One X+ sahipleri ise görünüşe bakılırsa bundan sonraki süreçte resmi güncellemelerden mahrum kalacak. Kullanıcılar Sense 5.5 ve sonraki Android sürümlerini resmi olmayan yollardan yükleyerek telefonlarında tecrübe edecek.

kaynak: gottabemobile

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!