Oppo Find 7 Piksel Rekoru Kırmaya Hazırlanıyor!

blank

Bir süredir Find 7 akıllı telefona ilişkin paylaşımlar yaparak telefona olan ilgiyi artıran Oppo, resmi Weibo sosyal blog sayfasından bir paylaşım daha yaparak Find 7’nin merakla beklenen bir özelliğini daha açıklığa kavuşturdu.

teknik destek

2K (2560 x 1440p) çözünürlüklü ekranın yer alacağını bir süre önce resmen doğrulanan Find 7‘nin ekran boyutu ise 5.5-inç seviyesinde olacak. Ekran boyutu itibariyle 5-inçlik Find 5 ve Oppo N1 arasına konumlandırılan telefon, sahip olduğu çözünürlük miktarı ile her iki telefonu geride bırakmakla kalmıyor, inç başına 538ppi sığdırarak mobil telefonlarda bu alandaki rekoru ele geçirecek.

Geçtiğimiz günlerde bir diğer Çinli üretici Vivo da XPlay 3S isimli telefonda 2K (2560 x 1440p) çözünürlüklü ekrana yer vermiş fakat 6-inç ekran dolayısıyla inç başına 490ppi değer kaydedilmişti.

Oppo şu an için ekran ve çözünürlük değerlerine ilişkin açıklamalar yapmakla yetindi. Çin, Güney Asya, Avrupa ve Amerika’da tüketicilerle buluşması beklenen telefonun ocak ayı içerisinde resmen duyurulması bekleniyor. İşlemci tarafında Snapdragon 805‘in kullanılacağı iddia edilse de, söz konusu işlemcinin yılın ilk yarısında mobil cihazlarda yer alması beklenmiyor. Bu sebeple Snapdragon 800‘ün 2.5GHz’de çalışan MSM8974AC sürümünün Find 7’ye güç vermesi bekleniyor.

3GB RAM, 13MP çözünürlüklü arka kamera ve 4.000mAh kapasiteli batarya Find 7’de yer alması muhtemel diğer teknik özellikler.

kaynak: Androidandme

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!