Oppo Find 7’de 2K (2560 x 1440p) Çözünürlüklü Ekran

media 15941

Oppo Find 7’de 2K (2560 x 1440p) Çözünürlüklü Ekranın Varlığını Doğruladı!

teknik destek

Oppo geçtiğimiz haftadan itibaren Find 7 modeline ilişkin açıklamalar yapmaya başlamış ve telefonun yakında tanıtılacağı bilgisini vermişti. Çinli üretici yeni nesil amiral gemisi modeline ait önemli bir özelliği resmen doğrulayarak tüm dikkatleri yine üzerine çekmeyi başardı.

Oppo, Twitter hesabı üzerinden paylaştığı görselde Find 7’de 2K (2560 x 1440p) çözünürlüklü ekranın yer alacağını resmen doğruladı. Find 5 modelinde yer verdiği Full HD çözünürlüklü ekranla bu alanda sektörün öncü markalarından biri olmayı başaran Oppo, 2K çözünürlük seviyesine geçişin yaşanacağı 2013’ün ilk yarısında da yine başrol oyunculardan biri olacak.

Find 7’de 2K (2560 x 1440) çözünürlüklü bir ekrana yer verilecek olması heyecan verici bir gelişme olarak değerlendirilebilir. Yine önümüzdeki haftalarda bir diğer Çinli üretici Vivo da XPlay 3S adlı yeni bir telefon duyurusu gerçekleştirecek ve söz konusu modelin 2K çözünürlüklü ilk telefon olması bekleniyor. Hatta Samsung’un da Galaxy S5‘te benzer bir ekrana yer vereceği ciddi manada kamuoyunda gündemde olan bir gelişme.

Önümüzdeki çeyrekten itibaren 5-inç ve üzeri ekrana sahip telefonlarda inç başına düşen ppi değer 500’ü aşacak. Görüntüleme noktasında ileri bir deneyim sağlanacak ancak, bu durumun şu an için gerekli olup olmadığı da sorgulanmıyor değil. Full HD çözünürlüklü telefonlarda dahi pil sorununa henüz çözüm bulunamazken, iki kat daha yüksek çözünürlüklü 2K ekranlarda üreticilerin potansiyel pil sorununa nasıl çözün üretecekleri henüz bilinmiyor.

Oppo Find 7’de 2K (2560 x 1440p) Çözünürlüklü Ekran

oppo-find-7-2k

Oppo Find 7’ye tekrar dönecek olursak; telefonda yer bulacak ekran boyutu henüz açıklığa kavuşturulmadı. 5-inç üzeri olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Telefonda Snapdragon 805 işlemcisinin yer alacağı iddia edilirken, Qualcomm’un söz konusu işlemciyi ocak ayında görücüye çıkaracağı dikkate alındığında Snapdragon 800’ün AB ya da AC versiyonlarından birinin yer alması daha yüksek ihtimal. 3GB RAM ve 4.000mAh kapasiteli pil gibi dikkat çeken özelliklere sahip olacağı bildirilen Find 7’ye ilişkin gelişmeler yaşandıkça aktarmaya devam edeceğiz.

Not: Haber görseli Find 5 modeline aittir.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın