Oppo Find 7’nin 50MP Kamerasıyla Çekilmiş Yeni Görüntüler Yayınlandı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Mobil dünyasına heyecan yaratan telefonlar sunan Oppo 19 Mart’ta ülkesi Çin’de yine dikkatleri üzerine çekecek bir telefon tanıtımı gerçekleştirecek. Bir süredir sızıntılarına şahit olduğumuz Oppo Find 7’nin dudak uçuklatacak teknik özellikleriyle kullanıcılarla buluşmasına sayılı günler kaldı. Telefonun fark oluşturan donanımının ekranı olmasını bekliyorduk, ancak son dönemde sızdırılan bazı görsellerin Exif bilgilerine göz attığımızda Find 7’nin 50MP çözünürlüklü bir kameraya sahip olacağını görüyoruz.

Andronova

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan ve sizlere buradan aktardığımız haberde ilk olarak 74 model bir Ford’un 8.160 x 6.120p çözünürlüğe sahip fotoğrafı Weibo üzerinden yayınladı. Kısa süre içerisinde ise bu fotoğrafa yenileri eklendi ve son yayınlanan fotoğraflarda Find 7’nin yüksek çözünürlüklü kamerasını doğruluyor.

Yayınlanan görsellerde yakınlaştırma derinliği beklenilenin altında olabilir ancak bu durumun cihazdaki yazılımın ön sürüm olmasından kaynaklandığı ifade ediliyor. Cihazdaki yazılımın kararlı yapıda olması çekilen fotoğraf ve video kalitesini yakından ilgilendirdiğinden, Çinli üretici satışa sunulacak versiyonda daha iyi bir kamera yazılımı sunacaktır.

Find 7’nin kamera yazılım özellikleri  ve sensör özellikleri henüz bilinmiyor ve önümüzdeki günlerde bazı detayların gün yüzüne çıkmasını bekliyoruz. Oppo N1‘de 206 derece dönebilen 13MP çözünürlüklü ve az ışık ortam çekimi gayet iyi bir kamera sensörü yerleştiren Oppo’nun daha gelişmiş kamera özelliklerini Find 7’ye dahil etmesini bekliyoruz.

Full HD ve 2K (2560 x 1440p) çözünürlüklü olmak üzere iki farklı Find 7’nin tanıtılacağı kısa süre önce şirket tarafından resmileştirildi. Full HD modelde 50MP kameraya yer verilmeyebilir. 5.5-inç boyutunda 2K çözünürlüklü seçenekte ayrıca dört çekirdekli Snapdragon 801 işlemc, Android 4.4 KitKat işletim sistemi, 3GB RAM, 4.000mAh kapasiteli pil, LTE desteği ve 5MP çözünürlüklü ön kameranın da yer alması bekleniyor.

Alt bölümden Oppo Find 7’nin 50MP çözünürlüklü kamerasıyla çekilmiş bazı fotoğraflara göz atabilirsiniz.

kaynak: PhoneArena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın