Oppo ile telefon çekmiyor şebekesiz arama yapma

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Oppo ile telefon çekmiyor ama arama yapabileceksiniz. Şebekesiz arama yapmak için yeni bir teknoloji üzerinde çalışan şirketin yaptığı açıklamada şu an için sorun yok.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Çinli Vivo’ dan önemli teknolojik atak. Telefon çekmediği yerlerde arama yapılabilecek. Evet önemli bir buluş olan bir yenilikle artık şebeke eskisi gibi canınızı sıkmayacak.

Vivo, iQoo Neo modeli tanıtıldı. Modelde 5G desteği yer alıyor. En dikkat çekici tarafı ise yeni geliştirilmiş şebeke sistemi. Artık şebeke yok ile karşılaştığınızda imdadınıza yeni Vivo koşacak.

Apple’ ın bu yıl düzenlemiş olduğu etkinlikte yukarıdakine benzer bir sistem yer alıyordu. Çalışma “Find My” olarak isimlendirildi. İnternet olmadığı durumşarda konum tespiti edilebilecek. Bunu sağlayacak olan çevrede bulunan Apple cihazlarının kullanılması.

Şebekesiz arama yapma

Oppo şebekesiz iletişim yeniliği açık alanlada 3 KM’ ya kadar menzil sunuyor. Çevredeki cihazlarla bir ağ kurarak köprü görevini üstleniyor.

Yeni teknoloji pek pil tüketimi yapmayacak. Pil seviyesi çok az olduğunda dahi kullanıma devam edelecek. Yeni özelliğin testleri olumlu gittiği belirtildi. 

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Yeni teknoloji acaba ne zaman hazır olur net bir paylaşım yapılmadı.

Oppo ile telefon çekmiyor şebekesiz arama yapma

Bu sistem Bluetooth ve WiFi misali bağlantı yaparak işlem yapmakta. Henüz geliştirme aşamasındaki çalışma ilerleyen yıllarda çok sayıda üreticiyi etkilemesi bekleniyor. 

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir