Oppo N3 Resmi Olarak Tanıtıldı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Oppo’nun dönen kamerasıyla ilgi çeken N1’in selefi Oppo N3 resmi olarak tanıtıldı. Yeni telefonda dönebilen kamera da 16 MP çözünürlüğe sahip. Kamera, sahip olduğu iç motor sayesinde etrafındaki hareketleri takip edip pozisyon alabiliyor.  1/2.3 inç kamera sensörüne sahip telefonda , 1.34 mikro metre büyüklüğünde lens kullanılmış. Oppo; N3’te Schneider Kreuznach markalı bir lens kullanmış.

teknik destek

Otomatik dönme fonksiyonuna sahip kamera, 206 derecelik dönme açısına sahip. Selfie ve panaroma çekerken otomatik algılama özelliğine sahip kamera, motor fonksiyonları sayesinde panaroma modunu otomatik olarak tamamlayabiliyor. Bu sayede 64 MP çözünürlüğünde panaroma çekebilen Oppo N3’ün arka tarafında parmak izi sensörü de bulunuyor. Fotoğraf çektikten sonra parmak izi sensörüne bir kez basmanız halinde ise fotoğrafınız otomatik olarak koruma moduna geçiyor. Bu sayede, çektiğiniz tüm fotoğrafları parmak iziniz olmadan görüntülenmesini kısıtlayabiliyorsunuz. RAW fotoğraf çekebilen kamera, Oppo’nun geliştirdiği Ultra Image 2.0 teknolojisi kullanılmış.

Oppo N3’ün donanımına bakacak olursak; 2.5 gHz hızında çalışan Snapdragon 801 işlemci bulunuyor. 4 çekirdekli Krait 400 işlemciye 3 GB RAM eşlik ederken, telefonda 32 GB hafıza bulunuyor. 5.5 inç 1080P ekrana sahip telefon 3000 mAh batarya kapasitesine sahip. Şarj aletinde bulunan VOOC teknolojisi sayesinde, sadece 30 dakikalık şarj ile telefonun bataryası %75 doluluğa ulaşıyor. Telefonu 5 dakika şarj ederek 2 saatlik konuşma süresine sahip olabiliyorsunuz. Ayrıca eski VOOC şarj aleti de geliştirilerek eski boyutunun yarısına düşürülmüş.

Telefonun ne zaman satışa çıkacağı ve satış fiyatı resmi olarak açıklanmadı. Yeni Oppo N3 hakkında ne düşünüyorsunuz?

oppo n3

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın