Optimus G Pro Dünya Genelinde Satışa Sunuluyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Üst sınıf modellerini G serisinde konumlandıran LG, geçtiğimiz şubat ayında düzenlenen MWC 2013 etkinliğinde kullanıcıların beğenisine sunduğu Optimus G Pro modelini ilk olarak ülkesi Güney Kore’de ve hemen akabinde Amerika’da satışa sunmuştu. Telefon her iki ülkede de tüketicilerin yoğun ilgisi ile karşılaşırken, Optimus G pro şu an için sadece Güney Kore’de 1 milyon satış rakamına ulaştı.

teknik destek

Şirket tarafından yapılan resmi açıklamada telefon bu hafta ilk olarak İtalya’da başlamak üzere Asya, Avrupa, Latin Amerika , Avustralya kıtalarında ve Bağımsız Devletler Topluluğun’nda 40 ülkede raflardaki yerini alacak. Optimus G2’nin ülkemizde de satışa sunulması bekleniyor.

Optimus G modelini dünyanın en güçlü akıllı telefonu olarak lanse eden LG, ne yazık ki aynı başarısını pazarlama noktasında sergileyemedi. Aylar sonra dünya genelinde satışa sunulan Optimus G şu an için birçok pazarda rakiplerinin gerisinde görünüyor. Şirketin aynı stratejiyi Optimus G Pro modelinde de sergilediğini görüyoruz. Xperia Z ve HTC One ile neredeyse aynı dönemde tanıtılan telefonun 5 ay sonra yaygın şekilde satışa sunulması elbette birçok üreticinin farklı modellere yönelmesine sebep oldu. Üstelik telefonun karşısında Xperia Z Ultra gibi dişli bir rakip de var.

Önümüzdeki ay Optimus G2 modelini duyurmaya hazırlanan Güney Koreli üretici, yeni nesil amiral gemisini ise en kısa sürede dünyanın birçok noktasına ulaştıracak. Şirket yetkilileri yaptıkları açıklamalarda satış noktasında Optimus G2’ye ekstra destek sunacaklarını bildirdiler.

5-5-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü IPS ekran, 1.7GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 600 işlemci, Adreno 320 grafik birimi, 2GB RAM, 16/32GB dahili depolama birimi, microSD kart girişi 13MP çözünürlüklü arka kamera ve 3.140mAh kapasiteli batarya Optimus G Pro’da öne çıkan teknik özellikler.

kaynak: AndroidCentral

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!