Optimus G2 Cephesinden Yeni Detaylar: 5.2-inç Ekran, Qualcomm 800 CPU ve LTE Advanced

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Güney Kore kaynaklı yeni raporlarda Optimus G2’nin 5.2-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü bir ekrana sahip olacağını gösteriyor. Daha önce ortaya çıkan iddiaların büyük bölümünde ekran boyutu 5 ya da 5.5-inç olarak gösterilmekteydi

1.9GHz frekans hızında çalışan 4 çekirdekli Qaulcomm 800 işlemcisi, Adreno 330 grafik birimi ve 2GB RAM’den güç alması beklenen telefonda LTE-Advanced sayesinde 150Mbps’ye kadar indirme hızı desteklenecek. Ağustos ayında duyurulması beklenen telefon için karşımıza çıkan bir diğer detay ise Nexus 4’te olduğu gibi ekrana sanal tuşlar yerleştirilecek. Benzer bir oluşum Xperia Z sonrası Sony telefonların büyük bölümünde karşımıza çıkmıştı. Görünüşe bakılırsa LG de üst sınıf telefonlarında geleneği devam ettirecek.

13MP çözünürlüklü bir kameranın yer alacağı telefonun oldukça ince bir yapıda olacağı ve bu sebeple telefonun yan bölümlerine yerleştirilen güç ve ses tuşlarının bir şekilde arka bölüme konumlandırılacağı konuşuluyor. Söz konusu durumu destekleyen bir açıklama LG yetkililerinden de gelirken, telefonun benzersiz bir tasarım sunacağı iddia edilmişti.

Evleaks tarafından sızdırılan ve Optimus G2 olduğu öne sürülen bir görselde oval bir tasarım benimsenirken, son olarak gün içerisinde ittoday sitesinde ortaya çıkan başka bir görselde ise home butonun yer aldığı bir telefonun Optimus G2 olduğu iddia edildi. Söz konusu iki cihazda Optimus G2 için oluşturan prototip ürünler olabilir. Optimus G2 cephesinde gelişmeler yaşandıkça aktarmaya devam edeceğiz.

kaynak: AndroidOS

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!