Optimus L7 için Android 4.1.2 Jelly Bean Güncellemesi Başladı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Geçtiğimiz yıllarda güncelleme noktasında birçok kullanıcısını hayal kırıklığına uğratan LG, yeni yılda geçmişte oluşturduğu kötü imajı silmek adına birçok telefona Jelly Bean güncellemesi sunacağını bildirmişti. Optimus G, Optimus 4X HD için Jelly Bean dağıtımını geçtiğimiz haftalarda gerçekleştiren Güney Koreli üretici, dünya genelinde 10 milyondan fazla satış gerçekleştirdiği L serisinde L5,L7 ve L9 için de güncelleme sunacağını bildirmişti.

teknik destek

Optimus L9 içinde güncelleme mart ayı içerisinde başlarken, L5 için bazı Avrupa ülkelerinde dağıtıldığı yönünde haberler gündeme gelmişti. LG’nin güncellemeden nasibini alan son telefonu ise Optimus L7 oldu.

AndroidOS.in sitesi Android 4.1.2 güncellemesinin Hindistan’da başladığını okuyucularına duyururken, aynı zamanda Kanada, Çin, Almanya, Hong Kong, İtalya, Meksika, Polonya ve Tayvan gibi ülkelerde de güncellemenin kullanıcılara ulaştığını rapor etti. Henüz ülkemize sunulmayan güncellemenin dağıtımı LG’nin resmi destek uygulaması “ LG Mobile Support Tool” ile gerçekleşmekte.

media 16881

Güncelleme kapsamında daha hızlı ve akıcı bir arayüze kavuşan telefonda Google Now, WPS olarak adlandırılan Wi-Fi korumalı kurulum, arayüz geliştirmeleri, genişletilebilir bildirim ekranı, performans artışı ve bir dizi yeni özellikler ile geliştirmeler yer alacak.

1 GHz saat hızında çalışan Qualcomm işlemci, 512 MB RAM, 4 GB dahili flash bellek, 32 GB’a kadar microSD kart desteği, 4.3-inç boyutlu 480 x 800 piksel dokunmatik kapasitif IPS ekran, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 3.0, A-GPS, 5 megapiksel çözünürlüğünde kamera, LED flaş, otomatik odaklama ve 1700 mAh batarya Optimus L7’nin öne çıkan teknik özellikleri şeklinde sayılabilir.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın