Orijinal Android’e Çoklu Pencere Desteği Gelecek!

Andronova

Google’ın dün Nexus cihazları için Android 5.1 sürümünün fabrika imajlarını yayınlamasının ardından, bir çok şanslı kullanıcı Android 5.1’in keyfini sürüyor. Google, Android’i hiç durmadan geliştirmeye devam ediyor ve son alınan bilgilere göre, çok yakında orijinal Android’e de çoklu pencere özelliği gelecek.

Multi-Windows olarak ta adlandırılan ve Samsung’un Galaxy Note serisiyle hayatımıza giren bu kullanışlı özellik sayesinde, aynı ekranda, aynı anda birden farklı uygulamayı kontrol edebilme imkanımız oluyor. Google bu faydalı özelliği orijinal Android’e de entegre etme kararı almış.

AOSP framework kod açıklamalarında görüntülenen çoklu pencere özelliği bir çok kişi tarafından beğeniyle karşılanacak. Android 5.0 ve üstü versiyonlara gelecek olan bu özelliğin çok yakında OTA ile aktif edilmesi bekleniyor. Aşağıda bu bilginin fark edildiği ekran görüntüsünü inceleyebilirsiniz.

coklu-pencere

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir