Orijinal Galaxy Gear, Tizen İşletim Sistemine Güncellendi

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung’un geçtiğimiz yıl IFA Fuarı’nda Galaxy Note 3 ile birlikte duyurduğu ve Güney Koreli üretici giyebilir teknolojik ürünler platformunda temsil eden ilk cihaz olan Android tabanlı Galaxy Gear akıllı saat için yeni bir güncelleme yayınlandı. Samsung söz konusu akıllı saat için belirli aralıkla güncellemeler yayınladı fakat bu defa ki güncelleme birinci nesil Galaxy Gear’e Tizen işletim sistemini getiriyor.

teknik destek

Akıllı saat için yayınlanan 2.2.0 yapı numarasına sahip güncelleme işletim sistemini kökten değiştirirken, altyapıdaki bu önemli değişikliği muhtemelen kullanıcılar fark etmeyecektir, zira akıllı saatin arayüzü aynı kalıyor. Yayınlanan güncellemeyle birlikte Galaxy Gear, Tizen işletim sistemli Gear 2 ve Gear Neo ile aynı yazılımsal içeriklere sahip oldu. Gear 2 ve Gear 2 Neo’da yer alan kalp hızını ölçme özelliği gibi donanımsal özelliklerin ise güncelleme kapsamında yer almadığını belirtelim.

Android tabanlı Galaxy Gear’in Tizen işletim sistemine geçmesiyle birlikte akıllı saat kullanıcılar bir hayli dillendirdiği yazılımsal sorunlardan kurtuluyor. Güncelleme neticesinde pil ömrü iki günü bulan Galaxy Gear için yeni güncelleme ayrıca saatin hafızasında yer alan şarkıları çalabilecek bir müzik çalar uygulaması getiriyor. Ekrana tıklama kısayollarının özelleştirilmesi, sesli komutla kameranın kontrol edilmesi ve performans iyileştirmesi güncelleme kapsamında yer alan diğer yenilikler oldu.

Kies yardımıyla ya da şebeke üzerinden yüklenilen güncelleme öncesi akıllı saatte yer alan önemli verilerinizi yedeklemenizi öneririz, zira güncelleme Galaxy Gear’deki tüm bilgileri sıfırlıyor. Güncelleme sonrası kimi uygulamaların çalışmadığını görebilirsiniz, bunun için söz konusu uygulamanın  geliştirici tarafından Tizen işletim sistemine uyarlanmasını beklemeniz gerekecek.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!