OS X 10.10 Yosemite Ortaya Çıkıyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Bu gün başlayacak olan Apple Geliştiriciler Konferansına saatler kalmışken bu konferansta tanıtılacak yeni nesil Mac Os X 10.10 işletim sistemi Yosemite’den ilk kareler gelmeye başladı bile. Yeni işletim sisteminin mobil işletim sistemine daha fazla benzediğine şahit olmaktayız.

teknik destek

Sızdırılan resimlere göre Apple, OS X 10.10 Yosemite’de kullanıcıların fikirlerine daha fazla önem vermiş gibi görünüyor. iOS 7 ile birlikte gelen Control Center bildirim çubuğunu ekranın sol tarafına taşıyan Apple yeni işletim sisteminin daha fazla kullanıcıya hitap etmesini istiyor gibi görünmekte. Bu merkezde Bluetooth, Wi-Fi gibi bağlantı noktalarına erişebilirken AirPlay ile müzik klasörüne de direk ulaşabilmekteyiz. En altta ise kapat yeniden başlat gibi kullanıcı seçenekleri bulunuyor.

10_10_blurrycam_1_600

Bir bildirim ekranını da ekranın sağ tarafına yerleştiren Apple’ın kullanıcılarına takvim ve önemli notların alınabileceği bir arayüzü sunduğunu görmekteyiz.

10_10_blurrycam_2_600

Safari web broserda da bazı değişiklikler olduğunu görmekteyiz. Sızdırılan fotoğrafa göre  OS X 10.10 Yosemite sanki iPad’in arayüzüne kavuşmuş gibi görünüyor.

10_10_blurrycam_3_600

Ayrıca Quick Look özelliği ile menüye arama kutusu da eklendiğini görmekteyiz.

10_10_blurrycam_4_600

iOS işletim sisteminin klasikleşen alttaki Dock’ın saydamlaştığını ve Finder uygulamasının eklendiğini de görmekteyiz. Gelişmeler detaylandıkça sizlere bilgi vermeye devam edeceğiz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!