Çocuklar Tabletler ile Yeniden Tanışacak

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Çocuklar ve akıllı cihazların kullanımı araştırma konusu olan özel bir durumdur. Akıllı telefonların ve tabletlerin çocuklar üzerindeki olumsuz durumlarından zaman içinde sizlere bahsettik ama bu durumu asıl oluşturan anneler ve babalar olmaktadır. Çocuk bakıcısı olarak adlandırılan tabletler çocukların eline verilerek annenin ve babanın bir anlığına da olsun nefes almasını sağlayabiliyorken çocuklarımızın daha da bizden uzaklaşmasına sebep olabilmektedir.

Andronova

Elimizde akıllı telefonlar varken çocuklarımıza telefonla oynama tabletle oynama demek çok saçma bir durum oluşturmaktadır. Tabletlerin ve telefonların çocukların sosyalleşmesine engel olması ise kaçıonılmaz bir gerçektşr. Geç konuşma ve motor hareketlerdeki yetersizlikler hep bu akıllı cihazların çocuklar ile tanışma yaşının 1’e kadar düşmesinden kaynaklanmaktadır. Tüm bu sorunlara OSMO isimli firma bir çözüm üreterek tabletin çocuklar üzerindeki asosyal durumu ortadan kaldırabilecek bir donanım ve yazılım geliştirdiklerini duyurdular.

osmo-game-2

OSMO tabletin üstüne kamera kısmına konan kırmızı ve içinde 2 farklı ayna olan bir donanım geliştirerek kameranın tabletin önünü görebilmesini sağlamış. Yaptığı yazılım ile çocukların hem puzzle yapmalarını, hem kelime ve harf üretmelerini hemde bir kalem ve kağıt yardımıyla farklı kombinasyonlar oluşturarak topların istenen yere ulaştırılmasını sağlıyorlar. Biraz karışık gibi görünen bu mükemmel icatın videosunu aşağıdan paylaşabilir ve önsipariş verebilirsiniz.

CbwIJMz9PAQ” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Kaynak: iphonehacks

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın