PUBG Lite Windows 10 bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor

PUBG Lite Windows 10' da uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor ve Windows 7 sürümüyle uyumlu değil hatası aldıysanız 32 bit muhabbetine bakmanız gerekiyor.

PUBG Lite Windows 10 bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor
müşteri hizmetleri

PUBG Mobile oyunu hızla yayılmasıyla dünyanın her yerinde büyük küçük herkesin sevdiği bir oyun oldu. Her ne kadar çıkardığı güncellemelerle çoğu kullanıcılarının tepkisini alsa da popülerliğini sürdürüyor. Oyunda donma ve kasılma gibi sorunlarda çoğunlukla akla donanım gelmekte. Biilgisayar kaldırmıyor veya telefon kaldırmıyor sorunu görülebiliyor. Bu yazımızda ise işletim sistemi uyumsuzluğundan bahsedeceğiz.

Oyunun donanım gereksinimleri zamanla yükseltildi. Önceden minimum 2 GB RAM istenilirken şimdilerde 4 GB RAM şartı var. Peki 4 GB altı olunca oyun açılmaz mı veya oynanmaz mı? Oynanır ama sağlıklı oynamanız için bu gereksinimlerin olması gerekiyor. Bize göre 8 GB ideal olarak görülebilir.

PUBG Lite bilgisayarda çalışmıyor sorunu

Öncelikle şu an kullanılan Windows sürümü uyumlu değil demektir. Bu biraz göreceli bir durum ama netleştireceğiz.

  1. Öncelikle PUBG Lite bit sistem gereksiniminde 64 bit yer alıyor. Eğer Windows 7 32 bit kullanıyorsanız oyun açılmayacaktır.
  2. Windows 10 Home, PUBG Lite oynanır mı? Evet ama yine bit değeri önemli. Biz 32 bit ile denedik ve uyumsuzluk uyarısı aldık.
  3. Windows 10 Pro içinde durum aynı.
  4. Windows 7 Starter' de oynanır mı? Hayır malum 32 bit ile çalışıyor.

PUBG sürümüyle uyumlu değil çözümü

Windows 7 Home Basic, Home Premium, Ultimate, Professional, Enterprise, VL ve N sürümleri için gerekli değer 64 bit olduğu sürece sorun yok. Lakin Win 10 sisteme sahip olan laptop ve masaüstü bilgisayarların donanımı güçlü olması gerekiyor. Özellikle RAM ve ekran kartı faktörüne dikkat edilmeli.

  1. 32 Bit' i 64 Bit' e çevirme işlemini yapmanız gerekecek. 
  2. Windows sürüm yükseltme de bit değiştirme.
  3. Yeniden Windows kurulumunu yapınız.
  4. Sıfırdan işletim sisteminin yüklenmesi.

PUBG Lite Windows 10 bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor

PUBG uyumsuzluk hataları

Windows 7 PUBG Lite' de "Bu dosyanın sürümü çalıştırdığınız Windows sürümüyle uyumlu değil" şeklinde bir hata mesajıyla karşılaşabilirsiniz. Açıklamasında 'Bilgisayarını sistem bilgilerinin kontrol edilerek x86 32 bit ya da x64 64 bit sürümünden hangisi ile çalıştığını belirlemeniz ve oyun yayıncısına başvurmanız önerilecek.'

PUBG Lite Windows 10' da ise "Bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor" ve "Bilgisayara uygun bir sürüm bulmak için oyun geliştrici yayıncısıyla iletişim kurun" sorunu çıkacaktır. Oyun geliştiricisi ile görüşmek için PUBG müşteri hizmetleri yazısına göz atınız.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2020, 16:47