Özel Haber: Galaxy Note 2 için Android 4.3 Türkiye

media 11935

Özel Haber: Galaxy Note 2 için Android 4.3 Türkiye güncellemesi 7 Mart'ta başlayacak! Galaxy Note II yeni Android sürümünü alıyor.

Andronova

Galaxy Note II, Samsung için özel bir telefon olsa gerek. Büyük ekranlı telefonlar kategorisinde şu ana kadar en fazla satan telefon olma unvanını elinde bulunduran 5.5-inç ekrana sahip akıllı telefon, resmiyet kazanmasının üzerinden 18-19 ay geçmesine rağmen Samsung tarafından yazılım desteği almaya devam ediyor. Son olarak telefon için Android 4.3 güncellemesi dünya genelinde ülkemizi bir tarafa bırakırsak adı sanı duyulmamış haritada bile bulamayacağımız birçok ülke için yayınlandı.

Ülkemiz tarafına baktığımızda ise Galaxy Note II Android 4.3 güncellemesi için yılan hikayesine döndü deyimini kullanmak sanırım yerinde olacaktır.

Mobil dünyasında yeni yılda en çok konuşulan gelişmelerden biri olmayı başaran Galaxy Note II Android 4.3 Türkiye güncellemesi Samsung Türkiye’den alınan bilgiye göre 7 Mart’ta başlayacak. Söz konusu tarih değerli okurumuz ve Soner Olgun’un son birkaç günde Samsung Türkiye yetkilileriyle yaptığı üç görüşmede de teyit edilmiştir. Ayrıca Samsung Türkiye yetkililerince Soner Olgun’a gönderilen e-postayı alt bölümde bulabilirsiniz.

Alt bölümde yer alan listede Android 4.3 güncellemesi kapsamında Galaxy Note II’ye sunulacak yenilikler yer almaktadır.

Galaxy Note 2 Android güncellemesi

Galaxy Gear akıllı saat desteği – TRIM desteği (Cihazı daha da hızlandırıyor) – Samsung KNOX güvenlik uygulaması – Samsung Wallet

Geliştirilmiş daha iyi RAM yönetimi – TouchWiz kullanıcı arayüzü gelişmeleri (Genel olarak Galaxy S4 temel alınmış) – Yeni Samsung klavye – Güncellenmiş GPU sürücüleri (Daha yüksek benchmark skorları)

Yeni kilit ekranı: Çeşitli widgetlar, Android 4.1.2′e oranla daha geliştirilmiş dalgalanma efekti, saat boyutunu değiştirme ve kişisel mesaj girme seçenekleri

Yeni ekran modları (S4′teki gibi): Uyum Ekranı ve Profeyonel Fotoğraf

Daydream ekran korucu uygulaması – Sürücü modu – Hareketli bildirimler – SD karta transfer özelliği – Yeni kamera modu: Ses ve çekim – Bildirim paneline yeni eklemeler – Galaxy S4′teki gibi sekmeli “Ayalar” menüsü – Ses kontrollerinin uygulanması (Galaxy S4′te olduğu gibi)

Yeni Samsung uygulamaları: Hesap Makinası, Saat, Kontaklar, Galeri, Müzik – Tam ekran Samsung uygulamaları – Yeni S-Voice (Galaxy S4 ile gelen) 

Özel Haber: Galaxy Note 2 için Android 4.3 Türkiye

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın