Özellikleri açıklanan Nokia X7 fiyatı ne kadar

media 6192

Efsane marka Nokia' dan yeni çentikli ekranlı Nokia X7 satışa çıkıyor. Yurtdışı fiyatı belli olan modelin Türkiye fiyatı uygun olması temennisiyle haber detaylarına bakalım…

teknik destek

Nokia X7 resmi tanıtımı yapılıdı. Ekran büyüklüğü 6.18 olan X7 işlemcisi ise Snapdragon’ un 710 ile güç katıyor. Her zaman ki gibi çentikli modaya Nokia’ da uymuş. X7′ nin görünümü diğer Nokia telefonlarda daha başarılı duruyor.

Dünya genelinde X7 olarak bilinen yeni Nokia, Çin’ de satışa “Nokia 7.1 Plus” olarak çıkacak. Satış fiyatı yurtdışı fiyatlarına göre uygun. Bizim için biraz fazla gibi duruyor. Tabi nedeni dolardaki yüksek kur ve Huawei’ nin de o fiyatlarda güzel telefonları olması diyebiliriz.

Özellikleri açıklanan Nokia X7 fiyatı ne kadar

Nokia X7 özelliklerine bakalım

Ekran çentikli ve 6.18 inç 1080 x 2280 Full HD +. DCI P3 destekli, 8 çekirdekli 2.2 GHz işlemci ve RAM ise 4 ile 6 GB seçeneğe sahip. GPU tarafında 616 Adreno bulunuyor. Kamera yapısı 12 MP buarada Sony’ nin IMX363 kullanılmış. İkinci kamerada 13 MP ve ön kısımda 20 MP kullanılmış. Bataryanın büyüklüğü de iyi gibi duruyor. 3500 mAH değere sahip. İstenilen W bir şarj aletiyle yarım saatte pil’ in %50′ si dolabiliyor.

X7′ de kullanılan işlemciyle yapay zekanın imkanlarından faydalanmış bir model çıkmış. Android sürümü Oreo 8.1 ve Android 9.0 güncellemesini alacak.

Nokia X7 fiyatı başlangıç olarak 245 dolardan bahsediliyor. Bakalım Türkiye fiyatı uygun olacak mı?

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın