Panono Kamera ile Bambaşka Bir Deneyimi Sizi Bekliyor!

media 15834

Panono Kamera ile Bambaşka Bir Kamera Deneyimi Sizi Bekliyor!

teknik destek

Kickstarter projeleri her geçen gün dahada popüler hale geliyor. Kickstarter nedir derseniz kısaca anlatmak isterim. Hani, param olsa şu projeyi yapardım dediğiniz büyük fikirleriniz vardır ya; işte Kickstarter de bu hayalinizi gerçekleştirebilmeniz için size para toplamanıza yardımcı oluyor. Siz bu proje için ne kadar ihtiyacınız olduğunu belirtiyorsunuz ve 90 günlük geri sayım başlıyor.

Sanırım en başarılı Kickstarter projesi Ouya olmuştur. Özellikle 100 dolarlık bir Android oyun konsolu fikrini ilk çıktığı günden beri desteklemiştim. Oyunlar konusunda ise geçtiğimiz yıl Torment: Tides of Numunera topladığı 5 milyon dolara yakın para ile en başarılı oyun girişimi olmuştur. Kickstarter biz Türklere ters geldiğinin farkındayım; çünkü biz karşılığını görmediğimiz bir şeye para vermek istemeyiz ama Kickstarter projelerine para yatıranlar proje hayata geçtikten sonra da bu ürünlere ilk önce sahip olmak gibi bir ayrıcalığa sahipler hemde ücretsiz. Yani verdiğiniz para bir bağış değil, o ürünü önce almak için bir ön sipariş olarak algılanabilir.

Yeni bir Kickstarter projesi daha insanın aklını başından alıyor. Fotoğraf çekmek bizim için çok önemli ama hem tek bir düzlem üzerinden fotoğraf çekiyoruz. Son yıllarda panaromik fotoğraflar çok önemli. Android 4.3 ile Nexus cihazlarda ve LG G2’de var olan VR Panorama gerçekten mükemmel bir fotoğraf perspektifi bizlere sunuyor ama Panono isimli panaromik fotoğraf çekme aracı şimdiye kadarki bildiğiniz tüm panoramanın çok ötesinde yer alıyor. Bir topun üzerinde bulunan farklı açılandırılmış 36 adet kamera ile projenin ilk başlarında 72 megapiksellik panaromik fotoğraflar çekebiliyorken geliştiricilerin yaptığı optimizasyonlar ile kameranın sensör boyutu 108 megapiksele çıkartımış bulunuyor. Projenin hayata geçmesi için 900.00 dolara ihtiyaç varken ve sürenin bitmesine 1 hafta kala yapılan bağışlar yazı hazırlandığı sırada 1 milyon doları biraz geçmişti. Bu arada proje tamamlandığında bu topun satış fiyatının 599$ olacağını ama şu anda 499$ bağış ile bu topa sahip olabileceğinizi hatırlatmakta fayda var.

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın