Pantech Vega Iron, Resmi Gösteriminden Önce Sızdırıldı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Bugünlerde neredeyse bütün üreticilerin akıllı telefonları için 1920 x 1080p tam HD ekran kervanına katıldığını görmekteyiz; fakat bazılarının bu konuda az da olsa geç kaldıkları açık. Bugün Pantech’in yeni cihazı ile ilgili daha önce görmediğimiz raporlar ve sızıntılar ortaya çıktı. Söylenene göre bu yeni cihazın adı Vega Iron olacak ve tam HD ekranın yanısıra başka üst segment donanım öğeleri de taşıyacak.

Andronova

Pantech’in yeni Vega Iron ile amacı Samsung Galaxy S 4 ve Kore’de LG’nin 5.5 inçlik Optimus G Pro’su gibi cihazlarla rekabet etmek. Daha önce gelen bilgilerle cihazın tüm dünyaya bugün tanıtılacağını duymuştuk. Pantech’in Birleşik Devletler ve Avrupa piyasalarında bir kaç tane bütçe dostu modeli bulunuyor; fakat bu tarz amiral gemisi seviyesindeki bir cihazlarını da buralarda görmek teknoloji severler açısından oldukça sevindirici olacaktır.

UnwiredView’e göre, yukarıdaki fotoğraflarda görebileceğiniz ekranın yanısıra, cihaz oldukça etkileyici teknik detaylara da sahip. Pantech Vega Iron’ın şu ana kadar öğrenilen özellikleri şöyle: 1920 x 1080p çözünürlük ve 5 inç boyutunda tam HD ekran, Qualcomm’un 1.7 GHz’lük Snapdragon 600 serisi dört çekirdekli işlemcisi, 2GB RAM, 4G LTE, 32GB’lık dahili hafıza, 2.150 mAh’lik batarya, NFC ve 13 megapiksellik bir kamera. Kulağa oldukça güzel geliyor değil mi?

media 16949

Raporlar bugün açıklanacak olan cihazın Android 4.1.2 Jelly Bean ile geleceğini fakat önümüzdeki haftalarda hızlı bir şekilde en son versiyon olan 4.2’ye yükseltileceğini doğrular nitelikte. Söylenene göre cihaz arttırılabilir hafıza için micro-SD kart slotuna bile sahip. Tüm bu anlatılanlara baktığımızda oldukça etkileyeci bir cihaz görüyoruz. Geriye kalan tek şey cihazın fiyatının ölçülü düzeyde tutulmasını ve Kore dışında satışa sunulmasını umarak beklemek.

Kaynak: Android Community

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın